• 2017-11-25

Serce miłości – pokaz filmu i wernisaż wystawy w Tarnowie

3 grudnia w Biurze Wystaw Artystycznych w Tarnowie odbędzie się pokaz filmu Serce miłości w reżyserii Łukasza Rondudy oraz spotkanie z twórcami i wernisaż wystawy pod tym samym tytułem.

„Serce miłości” („A Heart of Love”), 2017, reż. Łukasz Ronduda, kadr z filmu (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Serce miłości” („A Heart of Love”), 2017, reż. Łukasz Ronduda, kadr z filmu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa Serce miłości towarzyszy produkcji pełnometrażowego filmu fabularnego w reżyserii Łukasza Rondudy, przedstawiającego życie i twórczość Zuzanny Bartoszek oraz Wojciecha Bąkowskiego. Reżyser na gorąco rejestruje portret żyjących tu i teraz artystów, pokazuje, jak tworzą, jak kochają i jak próbują odnaleźć się we współczesnym świecie.

Niemal każda sytuacja ze scenariusza Roberta Bolesto jest wzięta z życia. Nasz film wziął się z intymnych zwierzeń Bąkowskiego i Bartoszek obecnych w ich sztuce, w wierszach, piosenkach i krótkich filmach. Bohaterowie Serca miłości w swojej sztuce karmią się własną intymnością. Jak król Midas, który wszystko zamieniał w złoto, ci artyści wszystko, czego się tkną, przemieniają w sztukę. Nas interesował rewers tej sztuki, tak doskonale estetycznie zaprogramowanej i wystudiowanej. Chcieliśmy opowiedzieć o emocjach, które im samym wymykają się spod kontroli. To historia związku bardzo symbiotycznego, obsesyjnie sklejonego. Opartego na dużym podobieństwie fizycznym, duchowym i artystycznym – mówi Ronduda.

Wystawa jest kolażowym dodatkiem do filmu. Zawiera fragmenty wideo oraz rysunki artystów, których życie ekranizuje film.

Serce miłości – pokaz filmu i wernisaż wystawy
3 grudnia o godzinie 18.00
Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie

Dodaj komentarz