Ze szlaku sztetli: Projekcja filmu o Ostrogu

27 listopada Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN zaprasza na spotkanie z cyklu Shtetl Routes – prezentacje. W najbliższy poniedziałek odbędzie się projekcja filmu Ostróg. W cieniu historii, a po nim dyskusja z twórcami i aktywistami miejskimi.

Plakat filmu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Plakat filmu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Film dokumentalny Ostróg. W cieniu historii to portret miasta o bogatej historii, łączącego przeszłość i teraźniejszość, zabytki i innowacje, to opowieść o kształtowaniu się lokalnej tożsamości. Anatol Cheleniuk – główny bohater filmu, opowiada o mieście swojej młodości i mieście swoich przodków, łącząc osobiste emocje z lokalną i uniwersalną historią.

W programie spotkania przewidziano pokaz filmu dokumentalnego Ostróg. W cieniu historii (Ukraina 2016, 87 minut) oraz, następujące po nim, spotkanie i dyskusję z twórcami filmu i lokalnymi aktywistami z miasta Ostróg na Ukrainie

Gośćmi wieczoru będą:

  • Andrij Maliuskyj – reżyser filmu,
  • Dmytro Bajda – Town Image Studio,
  • Grygorij Arszynow – radny miejski z miasta Ostróg, lider lokalnej społeczności żydowskiej, inicjator odbudowy zabytkowej synagogi i cmentarza żydowskiego w Ostrogu, przedstawiciel European Jewish Cemeteries Initaitive.

Projekt Shtetl Routes ma na celu wsparcie rozwoju turystyki w oparciu o żydowskie dziedzictwo kulturowe pogranicza Polski, Białorusi i Ukrainy. Informacje o Ostrogu dostępne są na stronie Shtetl Routes.

Pokaz filmu Ostróg. W cieniu historii w ramach cyklu Shtetl Routes – prezentacje
27 listopada o godzinie 17.00
Brama Grodzka – Teatr NN w Lublinie

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR