• 2017-11-25

Na mlecznej drodze Emira Kusturicy

Powrót po 10 latach! 15 grudnia na ekranach polskich kin będzie można podziwiać Na mlecznej drodze Emira Kusturicy. Czym byłoby światowe kino bez nagrodzonego Złotą Palmą Underground albo doskonale operującego kinowym szaleństwem filmu Czarny kot, biały kot? Czy kariera Johnny’ego Deppa potoczyłaby się inaczej, gdyby nie rola w Arizona Dream? Za wszystkimi tymi tytułami stoi wywodzący się z byłej Jugosławii reżyser, który aż dwukrotnie zdobył najwyższe wyróżnienie na prestiżowym międzynarodowym festiwalu filmowym w Cannes. Mowa oczywiście o Emirze Kusturicy. Po 10 latach przerwy, twórca ten powraca z nowym filmem fabularnym. Tym razem jedną z głównych ról zagrał osobiście, a u jego boku wystąpiła niezaprzeczalna ikona piękna i kobiecości – Monica Bellucci. Pełen niepowtarzalnej filmowej magii obraz Na Mlecznej Drodze pojawi się w polskich kinach już 15 grudnia.

Emir Kusturica „Na mlecznej drodze” (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Emir Kusturica „Na mlecznej drodze” (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Wielki powrót Emira Kusturicy – jednego z najważniejszych twórców europejskiego kina! Pierwszy od dekady film fabularny reżysera, to porywająca historia miłosna ze zjawiskową Monicą Bellucci. Opowieść zbudowana ze wszystkich pierwiastków, za które widzowie pokochali takie dzieła, jak: Arizona Dream, Underground czy Czarny kot, biały kot. Podszyta magią, iskrząca dowcipem, pełna ciepła, doskonałej muzyki i zapierających dech w piersiach krajobrazów. Pełny witalności i humoru Na mlecznej drodze to filmowy strzał na wiwat, który nikogo nie pozostawi obojętnym!

Trwa wojna, a wokół rozkwita wiosna. Mleczarz Kosta (Emir Kusturica) codziennie przekracza linię frontu, aby dowieźć żołnierzom pożywienie. Los mu sprzyja: kule się go nie imają, piękna Milena (Sloboda Mićalović) oddała mu serce, a jego przyszłość rysuje się w jasnych barwach. Do czasu. Wraz z przybyciem do wioski tajemniczej Włoszki (Monica Bellucci), życie Kosty wywraca się do góry nogami. Tak wygląda początek namiętnej i zakazanej miłości, przez którą para bohaterów zostanie wystawiona na niejedną niebezpieczną próbę. Skoro jednak połączył ich los, to nikt i nic nie może im zagrozić.

 Na mlecznej drodze, Emir Kusturica
15 grudnia 2017 roku
KINO ŚWIAT

Dodaj komentarz