• 2017-11-25

Koncert Die! Die! Die! i Eric Shoves Them In His Pockets w RE

W krakowskim klubie RE 30 listopada i 1 grudnia odbędzie się koncert nowozelandzkiego zespołu Die! Die! Die! oraz warszawskiego Eric Shoves Them In His Pockets.

Die! Die! Die! (źródło: materiały prasowe organizatora)

Die! Die! Die! (źródło: materiały prasowe organizatora)

Die! Die! Die! wywodzą się z kultowego dla nowozelandzkiej muzyki alternatywnej miasta Dunedin, gdzie założyciele zespołu Andrew Wilson i Michael Prain ostrzyli swoje rock n’ rolowe zęby grając w licznych zespołach tamtejszej sceny noisowej. W 2003 roku założyli Die! Die! Die!, opierając się na etosie DIY który wyznają do dzisiaj. Inspirowali się podobnie myślącymi artystami jak Bailterspace i Dead C, zawsze dawali z siebie wszystko na swoich przepełnionych energią, udzielającą się publiczności, koncertach. Kroczą tą rockową ścieżką nadal, grając masę koncertów we wszystkich zakątkach świata.

Eric Shoves Them In His Pockets (źródło: materiały prasowe organizatora)

Eric Shoves Them In His Pockets (źródło: materiały prasowe organizatora)

Eric Shoves Them In His Pockets w kwietniu wydali drugi album długogrający With Love. Tym samym wyprowadzili się z pierwszej płyty i przy okazji zorientowali się, że stanowią grupę muzyczną już od dziewięciu lat, a niektóre nowe piosenki to wymyślili już co najmniej trzy lata temu. Dzięki temu w ich brzmieniu czuć zmiany kierunków studiów, wycieczki samochodowe i pierwsze śmieciówki. Nikt tak naprawdę nie wie, czy ich muzyka jest wesoła czy smutna, ale podobno przywołuje dobre wspomnienia z życia, którego nikt nigdy nie miał.

Die! Die! Die! i Eric Shoves Them In His Pockets
30 listopada i 1 grudnia 2017 roku, godz. 20.00
Klub RE w Krakowie

Dodaj komentarz