• 2017-11-25

Islandzki brodacz w Polsce – Högni

Högni – islandzka gwiazda i wokalista znany m.in. z grupy GusGus debiutuje z solowym krążkiem Two Trains. W grudniu pojawi się na koncertach w Katowicach, Poznaniu i Warszawie.

Högni (źródło: materiały prasowe organizatora)

Högni (źródło: materiały prasowe organizatora)

Utalentowany brodacz zagra w grudniu w Katowicach (07 grudnia – Rialto), Warszawie (8 grudnia – Kulturalna) oraz Poznaniu (10 grudnia – Scena na Piętrze). Wystąpi z trio, a na scenie towarzyszyć mu będzie także inny ex–członek GusGus – President Bongo.

W Islandii jest prawdziwą gwiazdą – nie tylko muzyczną. Ceniony jest za kompozytorski talent, artystyczną wrażliwość, ale też sportowe pasje (występuje w lokalnym teamie koszykarskim). Tworzy także muzykę do sztuk teatralnych i filmów (m.in. Days Of Gray) oraz współpracuje z elektroniczną grupą Gluteus Maximus. Z różnymi swoimi projektami odwiedził największe europejskie festiwale: poza Open’erem także sławne Roskilde czy Sziget.

W Polsce grał także na poznańskim teatralnym Festiwalu Malta. Najnowszy solowy album Högniego Two Trains ukazał się jesienią nakładem prestiżowej wytwórni Erased Tapes, dla której nagrywają też m.in. Kiasmos, Olafur Arnalds czy Nils Frahm. Podczas sesji nagraniowych Islandczyk zaangażował 40 osobowy chór męski i orkiestrę smyczkową, które uzupełniają brzmienia elektroniczne, pianino i znakomity głos samego artysty. To album pokazujący bardziej melancholijne oblicze zdolnego kompozytora i muzyka, choć nie brakuje też na nim żywszych melodii i rytmów.

Högni
Katowice, Warszawa, Poznań: 7, 8, 10 grudnia 2017 roku
Organizator: Automatik.

Dodaj komentarz