Niech to będzie poezja – wiersze E. Tkaczyszyna-Dyckiego

W cyklu Do ucha: Niech to będzie poezja – 25 listopada o godz. 21.05 na antenie Radia Kraków premiera słuchowiska według wierszy Eugeniusza Tkaczyszyna-Dyckiego.

Słuchowisko „Niech to będzie poezja” Tomasz Cyz (źródło: materiały prasowe organizatora)

Słuchowisko „Niech to będzie poezja” Tomasz Cyz (źródło: materiały prasowe organizatora)

Po poezji Wisławy Szymborskiej i Zbigniewa Herberta, w cyklu słuchowisk poetyckich Do ucha realizowanych wspólnie przez Radio Kraków i Fundację Miasto Literatury, zabrzmią wiersze kolejnych wybitnych, oryginalnych i cenionych polskich poetów. Już jutro o godz. 21.05 premiera słuchowiska zbudowanego z wierszy Eugeniusza Tkaczyszyna-Dyckiego, pisarza który przez wielu krytyków, ale także i czytelników, uważany jest za kultowego.

Jak pisze eseista, krytyk literacki i poeta Piotr Matywiecki – poezja Eugeniusza Tkaczyszyna-Dyckiego jest chyba najoryginalniejszym, najlepiej rozpoznawalnym głosem pośród wszystkich poetów średniego i młodego pokolenia. To poeta niepodobny do nikogo, sam kształtujący własną tradycję, na własną rękę poszukujący sobie precedensów w dawnej liryce. I ufający niepowtarzalności swojej psychicznej i egzystencjalnej konstrukcji.

Listopad to chyba dobry miesiąc na poezję. Dobry czas, żeby zaszyć się w domu przed jesiennym chłodem, rozsiąść wygodnie w fotelu, włączyć Radio Kraków i posłuchać wierszy Eugeniusza Tkaczyszyna-Dyckiego – zaprasza Olga Brzezińska z Fundacji Miasto Literatury. –Sam Dycki napisał kiedyś: Poezja / po to właśnie jest by ni stąd / ni zowąd / najlepiej w niedzielę / narobić wielkiego huku, a ja zapraszam słuchaczy, by pozwolili tej niezwykłej poezji narobić wielkiego huku w listopadową sobotę – 25 listopada.

Scenariusz słuchowiska poświęconego poezji Tkaczyszyna-Dyckiego pt. Niech to będzie poezja, napisała krakowska poetka i krytyczka Marta Eloy-Cichocka. Słuchowisko wyreżyserował Tomasz Cyz a wystąpią w nim aktorzy Narodowego Starego Teatru: Ewa Kaim, Juliusz Chrząstowski i Adam Nawojczyk.

Do ucha: Niech to będzie poezja, wg wierszy Eugeniusza Tkaczyszyna-Dyckiego
25 listopada 2017 roku, godz. 21.00
Radio Kraków

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR