• 2017-11-24

Lekcja dizajnu. Dla dorosłych z myślą o dzieciach

Na wernisaż w Biurze Wystaw Artystycznych w Tarnowie oraz oprowadzanie kuratorskie po wystawie Lekcja dizajnu. Polskie projekty tworzone z myślą o dzieciach, które odbędą się 8 grudnia, zapraszają Joanna Kurkiewicz i Aleksandra Banaś, kuratorki ekspozycji przygotowanej przez kielecki Instytut Dizajnu.

„Lekcja dizajnu” – widok na ekspozycję (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Lekcja dizajnu” – widok na ekspozycję (źródło: materiały prasowe organizatora)

Lekcja designu to rezultat dotychczasowych działań i subiektywny przegląd polskich marek, które tworzą z myślą o dzieciach. To także doskonała okazja do spotkania i konfrontacji świata najmłodszych, gdzie króluje nieograniczona wyobraźnia, ze światem projektantów kierujących się przede wszystkim logiką.

Twórcy, których produkty prezentowane są na wystawie, to zazwyczaj małe, rodzinne lub jednoosobowe firmy. Ich członkowie kultywują rzemieślnicze tradycje i przekazują doświadczenia z pokolenia na pokolenie, co przekłada się na jakość wyrobów.

Rodzice przyzwyczajeni do schematów – różowy dla dziewczynek, niebieski dla chłopców – często zapominają, że to oni sami mają wpływ na wybory i kształtowanie gustów swoich pociech. Poprzez dokonywanie świadomych wyborów konsumenckich i podejmowanie odpowiedzialnych decyzji stają się bowiem wzorem dla najmłodszych. Naprzeciw rodzicom wychodzą polskie marki, produkując krótkie serie przedmiotów tworzonych ręcznie. Charakteryzuje je dbałość o szczegóły i jakość, która przeważa nad masową produkcją.

„Lekcja dizajnu”. Dla dorosłych z myślą o dzieciach (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Lekcja dizajnu”. Dla dorosłych z myślą o dzieciach (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na wystawie prezentowana jest różnorodna oferta polskich projektantów – meble, elementy wyposażenia wnętrz, dekoracje, książki, zabawki i ubrania. Stąd też podział ekspozycji na cztery działy: Czytelnię, Plac Zabaw, Młodą Modę i Pokój Dziecka.

Lekcja dizajnu odbywa się w ramach 14. Festiwalu Sztuki ArtFest im. Bogusława Wojtowicza.

Lekcja dizajnu. Polskie projekty tworzone z myślą o dzieciach
8 grudnia o godzinie 18.00
Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie

Dodaj komentarz