• 2017-11-24

Kapela Hanki Wójciak z Zasłoną

Zasłona to druga płyta folkowej grupy Kapela Hanki Wójciak, która ukaże się 25 listopada nakładem wydawnictwa Kompanii Muzycznej Las. Na nowej płycie zespół wprowadza elementy swingu i gypsy. Obok rozkołysanych, lekko jazzujących utworów pojawiają się piosenki o bardziej melodyjnym i lirycznym charakterze. Płytę promuje singiel Czarodziej.

Kapela Hanki Wójciak, „Zasłona” (źródło: materiały prasowe)

Kapela Hanki Wójciak, „Zasłona” (źródło: materiały prasowe)

Podstawowe instrumentarium to wciąż gitara, kontrabas, skrzypce, instrumenty perkusyjne i mandola. Na tej płycie autorka zdradza swoje góralskie pochodzenie tylko w jednym utworze, zaśpiewanym w całości gwarą. W pozostałych piosenkach bawi się językiem literackim. Na płycie pojawia się także humorystyczny akcent – piosenka Niebo, grana przez liderkę na malutkiej harmoszce.

Zasłona niesie w sobie jakąś przestrzeń, spokój. Są na niej oczywiście szybsze piosenki, ale jest ona raczej utrzymana w melodyjnej, spokojnej tonacji. Na koncertach mieszamy oba repertuary. Żywiołowa i zmysłowa Znachorka „zderza się” z liryczną Zasłoną, myślę, że taki dualizm wpisany jest w kobiecą naturę, a na pewno w moją naturę – mówi Hania Wójciak.

W sobotę, 25 listopada o godz. 19.00, w Ośrodku Kultury Ochoty w Warszawie odbędzie się koncert Kapeli promujący nowy album.

Kapela Hanki Wójciak, Zasłona
Premiera: 25 listopada 2017 roku
Kompania Muzyczna Las

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR