• 2017-11-24

Cities Aviv na scenie Something Must Break

1 grudnia na scenie Małopolskiego Ogrodu Sztuki wystąpi hip-hopowe objawienie z Memphis – nieprzewidywalny, eklektyczny, wizjonerski Cities Aviv. To trzeci wykonawca koncertowego cyklu Something Must Break, którego kuratorem jest Artur Rojek.

Cities Aviv (źródło: materiał prasowe organizatora)

Cities Aviv (źródło: materiał prasowe organizatora)

Pod pseudonimem Cities Aviv ukrywa się pochodzący z Memphis Gavin Mays. To nie tylko raper, ale również producent i muzyk. Swą przygodę ze sceną zaczynał w składzie punkowego zespołu Copwatch. Fascynacja hip-hopem sprawiła, iż podjął się solowej kariery. W 2011 roku opublikował pierwszy mixtape, w 2014 roku – debiutancki album Come to Life, a rok później – drugą solową płytę Your Discretion Is Trust. Ten ostatni krążek został doskonale przyjęty przez fanów i krytyków.

Muzyka Cities Aviv zaskakuje rozbudowanym, przestrzennym brzmieniem oraz oryginalnym zastosowaniem efektów wokalnych. Artysta nawiązuje zarówno do muzyki soul, jak i nowej fali, industrialu czy IDM. Pytany o inspiracje, wymienia jednym tchem: Big Puna, Fat Joe, Deftones, My Bloody Valentine oraz… Joy Division.

Eklektyczne podkłady oraz natchniona warstwa wokalna, uczyniły z Cities Aviv jedną z bardziej obiecujących postaci alternatywnego hip-hopu.. Zdezorientowani krytycy szybko wrzucili wykonawcę do szufladki z napisem cloud rap. Ale aspiracje artysty wykraczają poza hip-hopową konwencję.

Cities Aviv
1 grudnia 2017 roku, godz. 19.00
Małopolski Ogród Sztuki w Krakowie

Dodaj komentarz