Zin „Strony” pokazuje prawdę

Kilka miesięcy temu artyści związani z kolektywem Sputnik Photos postanowili wyjść poza znany sobie środek przekazu – fotografię – i nawiązać do idei zinu, niezależnego artystycznego magazynu. Tak powstały „Strony”. Niskonakładowy magazyn, w którym zaproszeni przez kolektyw Sputnik Photos ludzie pióra mogą odnieść się do myśli przewodniej każdego z numerów.

Monika Drożyńska, „Red ból” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Monika Drożyńska, „Red ból” (źródło: materiały prasowe organizatora)

W trzecim numerze „Stron” Doktor Krzysztof Posłajko analizuje w jaki sposób zmieniało się – a może wykrzywiało – pojęcie prawdy. Michał Łuczak, fotograf z kolektywu Sputnik Photos, tym razem debiutuje w roli piszącego: na przykładzie pewnego okładkowego zdjęcia opowiada o tym, czy fotografia mówi prawdę. Edwin Bendyk rozkłada na czynniki pierwsze tak popularny dziś termin: postprawda. W trzecim numerze „Stron” znajdzie się też tekst o najsłynniejszych mistyfikacjach. Dopełnieniem tekstów są citylighty z pracami artystów wizualnych. Odpowiedzialna za koncepcję trzeciego numeru Agnieszka Rayss zaprosiła do współpracy Monikę Drożyńską, Martę Frej, Przemysława Branasa, Dominikę Gęsicką, Weronikę Perłowską czy Igora Pisuka.

Premierze każdego numeru towarzyszy spotkanie. Tym razem na rozmowę o prawdzie kolektyw Sputnik Photos zaprasza 24 listopada do Państwomiasto w Warszawie.

Zin „Strony”: Prawda
Premiera i spotkanie: 24 listopada 2017 roku, godz. 19.00
Państwomiasto w Warszawie

Dodaj komentarz