XI Festiwal Performance Koło Czasu

Festiwal Performance Koło Czasu jest jedyną cykliczną imprezą artystyczną w Toruniu, która w całości poświęcona jest działaniom o charakterze performatywnym i wideo performance. Jest to festiwal będący przede wszystkim spotkaniem młodych twórców – absolwentów i studentów polskich uczelni artystycznych. W tym roku odbywać się będzie od 24 do 26 listopada w toruńskim CSW Znaki Czasu.

XI Festiwal Performance Koło Czasu (źródło: materiały prasowe organizatora)

XI Festiwal Performance Koło Czasu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Sztuka performance jest mało popularna w Toruniu i regionie, więc warto propagować twórczość artystów z tej dyscypliny, tym bardziej, że jest to dyscyplina rozwijająca się bardzo energicznie i wielowątkowo, zwłaszcza wśród młodych twórców. Jeden z wątków polega na celowym włączaniu odbiorców w interakcję. To niezwykle ważne w sytuacji, kiedy bariera pomiędzy artystą jest nadal duża – szczególnie w odniesieniu do aktualnych propozycji artystycznych, przede wszystkim takich, które są działaniami plastycznymi.

Interakcje z publicznością mogą nastąpić w każdej sytuacji, bowiem performance to sztuka, która nie lubi zbyt dopracowanych scenariuszy. Do Torunia przyjeżdżają artyści z całej Polski, wśród nich są też artyści związani ze środowiskiem toruńskim, absolwenci i studenci UMK. Od 2012 roku Koło Czasu jest festiwalem o charakterze międzynarodowym. W tegorocznej, jedenastej edycji, weźmie udział dwudziestu sześciu twórców performance z Polski, Ukrainy, Irlandii, Szkocji i Czech.

Artyści: Marta Bartczak, Mateusz Bautembach, Joanna Chołaścińska, Jędrzej Cichosz, Dariusz Fodczuk, Łukasz Głowacki, Barbara Gryka / Agata Rucińska, Konrad Juściński, Michał Kardas, Krzysztof Kula, Krzysztof Kulbicki, Piotr Kumor, Przemysław Kwiek, Mikołaj Makiłła, Justyna Piotrowska, Przemysław Przepióra, Natalia Reszka, Patryk Różycki, Patryk Rybus, Marcin Stachoń, Marian Stępak, Alina Śmietana, Volodymyr Topiy, Wiesław Wachowski.

XI Festiwal Performance Koło Czasu
Od 24 do 26 listopada 2017 roku
Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu
Wstęp wolny

Dodaj komentarz