• 2017-11-23

Sebastian Frąckiewicz o zawodzie ilustratora

24 listopada w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu odbędzie się spotkanie z Sebastianem Frąckiewiczem pt. Zawód Ilustrator.

„Ten łokieć źle się zgina. Rozmowy o ilustracji” – okładka (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Ten łokieć źle się zgina. Rozmowy o ilustracji” – okładka (źródło: materiały prasowe organizatora)

Co łączy projekty postaci do gry Wiedźmin, koszulkę Slayera, przewodnik po Szczecinie dla dzieci i Księgę dżungli? Za każdym projektem stoi człowiek – ilustrator. Podczas spotkania Sebastian Frąckiewicz opowie o zawodzie ilustratora oraz o swojej książce Ten łokieć źle się zgina, będącej zapisem rozmów z inspirującymi, barwnymi ludźmi, dla których obraz jest pierwszym językiem.

Polska ilustracja ceniona, dostrzegana i nagradzana na całym świecie, ale zawieszona między światem sztuk wizualnych, projektowaniem graficznym i literaturą często – jako temat zainteresowania – spychana jest do publikacji i debat jedynie naukowych.
W jakiej kondycji jest polska ilustracja dziś? Co inspiruje twórców? Czym się zajmują poza pracą? I jak szeroko rozumiana ilustracja radzi sobie na wolnym rynku, nie tylko w przypadku projektów artystycznych, ale także działań usługowych i komercyjnych?

Spotkanie z Sebastianem Frąckiewiczem, który postara się odpowiedzieć na te pytania, poprowadzi Kasia Toczko.

Zawód Ilustrator. Spotkanie z Sebastianem Frąckiewiczem
24 listopada o godzinie 17.30
Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu

Dodaj komentarz