Rozmowy drugie w Spółdzielni Ogniwo

23 listopada Wydawnictwo EMG i krakowska Spółdzielnia Ogniwo zapraszają na spotkanie z prof. Jackiem Purchlą, prof. Andrzejem Szczerskim i dr inż. arch. Martą Urbańską, promujące książkę Ewy Mańkowskiej-Grin Rozmowy drugie z serii Architektura jest najważniejsza. Dyskusję w Spółdzielni Ogniwo w Krakowie będzie moderował Irek Grin.

„Rozmowy drugie” – okładka (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Rozmowy drugie” – okładka (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ukazał się trzeci już, po Rozmowach i Architektkach, tom z serii Architektura jest najważniejsza, zatytułowany Rozmowy drugie. Na kartach książki Ewa Mańkowska-Grin rozmawia z historykami sztuki i krytykami architektury – poza gośćmi krakowskiego spotkania – Martą Leśniakowską, Małgorzatą Omilanowską, Grzegorzem Piątkiem, Romanem Rutkowskim, Kubą Snopkiem.

Chaos urbanistyczny i degeneracja krajobrazu to codzienność polskiej rzeczywistości – choć nie brakuje też chlubnych wyjątków. Rozmowy drugie to książka o odpowiedzialności za przestrzeń wspólną oraz ekologii w projektowaniu i urbanistyce oraz diagnoza sytuacji urbanistycznej i architektonicznej w Polsce, a zdanie jej bohaterów na te tematy często odbiega od podejścia architektów – rozmówców poprzednich tomów serii.

Kolekcja Architektura jest najważniejsza poświęcona jest pamięci architekta i pedagoga, prof. Tomasza Mańkowskiego.
W trakcie spotkania w Spółdzielni Ogniwo wydawnictwa z serii będą dostępne w promocyjnych cenach.

Spotkanie promujące Rozmowy drugie pod redakcją Ewy Mańkowskiej-Grin
23 listopada 2017 roku o godz. 19.00
Spółdzielnia Ogniwo w Krakowie

Dodaj komentarz