Rozmowy nad brzegiem

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza 23 listopada na wernisaż wystawy Rozmowy nad brzegiem zrealizowanej w ramach rezydencji artystycznej Luisy Spiny w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce.

Fot. Luisa Spina (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Luisa Spina (źródło: materiały prasowe organizatora)

Czy kiedykolwiek, stojąc nad brzegiem morza, zastanawiałeś się, co kryje się za linią horyzontu? Czy znasz to uczucie, które sprawia, że chcesz zostawić wszystko i iść naprzód, by się przekonać, co jest dalej? Podczas artystycznej rezydencji w Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej w Słupsku Luisa Spina pracowała nad projektem Rozmowy nad brzegiem.

Podczas warsztatów artystycznych wraz z udziałem społeczności lokalnej dwumiasta Słupsk-Ustka, starała się stworzyć unikalny obraz horyzontu widzianego z brzegu morza. Warsztaty umożliwiające swoistego rodzaju dialog pomiędzy obserwatorem a miejscem obserwacji oraz pomiędzy uczestnikami warsztatów. Artystka razem z zaproszonymi do udziału mieszkańcami wyruszyła w podróż w głąb wyobraźni za horyzont, aby odkryć nieznane jej pokłady. Wiecej o projekcie Luisy Spiny można przeczytać w artykule Luisa Spina. Rozmowy nad brzegiem.

Luisa Spina. Rozmowy nad brzegiem
Od 24 do 28 listopada 2017 roku
Wernisaż: 23 listopada 2017 roku, godz. 18.00
Działania w przestrzeni publicznej: 25 listopada 2017 roku, od godz. 11.00
Centrum Aktywności Twórczej w Ustce

Dodaj komentarz