„Dzikie róże” najlepszym filmem w Paryżu

Złożone z krytyków filmowych, dystrybutorów oraz organizatorów wydarzeń filmowych jury, w którym zasiedli: Amaury Augé, Priscilla Gessati, Clément Graminiès, Caroline Maleville i Frédéric Mercier, przyznało nagrodę Grand Prix Dzikim różom Anny Jadowskiej.

„Dzikie róże”  (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Dzikie róże” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zjednoczyła nas przyjazna dyskusja nad Dzikimi różami, filmem wyróżniającym się szczerością i delikatnością. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy go nagrodzić w konkursie festiwalu Kinopolska. Bardzo poruszyła nas zmysłowość zdjęć Małgorzaty Szyłak, która umożliwiła reżyserce przedstawienie widzowi bohaterów w sposób bliższy, uczciwszy i nasycony autentycznymi emocjami. Jadowska podtrzymuje kontakt z najsubtelniejszymi emocjami głównej bohaterki, sprawiedliwie ocenia też wszystkich innych bohaterów swojego filmu, zarówno mężczyzn, jak i na kobiety – napisało Jury w uzasadnieniu.

KINOPOLSKA to impreza organizowana przez Instytut Polski we Francji. Jej zadaniem jest promowanie wśród francuskiej publiczności polskiej kultury audiowizualnej. KINOPOLSKA to też edycje regionalne, które odbywają się w takich miastach jak: Lyon, Bordeaux, Tuluza i Reims. Anna Biłos, dyrektor Instytutu Polskiego, podkreśliła w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że Festiwal KINOPOLSKA jest prawdziwym miejscem spotkań osób zainteresowanych polskim filmem, zarówno Francuzów jak i Polaków. 10. Festiwal filmu polskiego KINOPOLSKA odbywał się w Paryżu w dniach od 14 do 19 listopada.

Dzikie róże wchodzą do polskich kin 29 grudnia. Główna bohaterka Ewa (Marta Nieradkiewicz) zmaga się z ogromnym poczuciem samotności. Jej życie wypełnia zajmowanie się domem i dwójką dzieci, a także czekanie na męża (Michał Żurawski), który pracując w Norwegii rzadko przyjeżdża do domu. Młoda kobieta, chcąc znowu poczuć się kochaną i adorowaną, wplątuje się w romans z nastolatkiem. Niestety za tą chwilę „zapomnienia” przyjdzie zapłacić jej wysoką cenę. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej gdy wraca mąż. Podejrzenia, plotki i oskarżenia będą przeplatać się z inną tragedią – na plantacji dzikich róż, gdzie pracuje kobieta zaginie jej 2 letni synek Jasio. Czy chłopiec się odnajdzie? Czy ta rodzina ma szansę przetrwać? I wreszcie, czy Ewa pogodzi rolę walczącej o małżeństwo kobiety z rolą matki, która zdecydowała się porzucić własne dziecko?

Dzikie róże z nagrodą główną festiwalu KINOPOLSKA
Polska premiera: 29 grudnia 2017 roku
Dystrybutor: Alter Ego Pictures

Dodaj komentarz