Bartłomiej Pochopień o przestrzeniach prowincji

30 listopada w Biurze Wystaw Artystycznych w Tarnowie wykład pt. Architektura niesympatyczna wygłosi architekt Bartłomiej Pochopień.

Architektura niesympatyczna (źródło: materiały prasowe organizatora)

Architektura niesympatyczna (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wykład Architektura niesympatyczna będzie refleksją nad przestrzeniami prowincji. To zbiór obserwacji dokonanych z perspektywy praktykującego architekta oraz próba zdefiniowania, w jakim stopniu przemiany społeczne, indywidualny i zbiorowy stosunek do peryferyjnego dziedzictwa oraz globalne procesy wykreowały współczesny pejzaż prowincjonalnej Polski.

Bartłomiej Pochopień jest absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej oraz praktykującym projektantem. Jako architekt współpracował z takimi twórcami jak: Marek Dunikowski, Stanisław Niemczyk i Tomasz Konior. Od 2015 roku współtworzy z Sonią Łysek autorską pracownię projektową Studio Styczna. W latach od 2014 do 2015 był twórcą odpowiedzialnym za stworzenie projektu koncepcyjnego Nowej Wystawy Głównej w Państwowym Muzeum Auschwitz – Birkenau. W 2017 roku nominowany został do nagrody Architektura Roku województwa śląskiego w kategoriach Dom Jednorodzinny oraz Młody Twórca Architektury Śląskiej. Oprócz prowadzonej praktyki projektowej, jest silnie zaangażowany razem z Sonią Łysek w misję edukacji architektonicznej realizowanej w ramach Akademii Architektury.

Wykład odbywa się w ramach 14. Festiwalu Sztuki ArtFest im. Bogusława Wojtowicza.

Wykład Bartłomieja Pochopnia Architektura niesympatyczna
30 listopada o godzinie 17.00
Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie

Dodaj komentarz