Jak budować Przestrzenie Kultury? Warsztaty na Element Urban Talks

Angażujące centra festiwalowe, atrakcyjne strefy sponsorskie, maksymalnie mobilna infrastruktura cyklicznych imprez plenerowych. To właśnie współczesne Przestrzenie Kultury. 2 grudnia w dawnym Hotelu Forum eksperci z Krakowskiego Biura Festiwalowego będą dzielić się swoją wiedzą z uczestnikami Element Urban Talks – konferencji w pełni poświęconej zagadnieniom architektury, architektury wnętrz, wzornictwa i krajobrazu, którego KBF jest współorganizatorem.

Przestrzenie Kultury podczas Element Urban Talks (źródło: materiały prasowe organizatora)

Przestrzenie Kultury podczas Element Urban Talks (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jak zaprojektować Przestrzenie Kultury? Na co zwrócić uwagę? W jaki sposób tworzyć miejsca przyjazne budowaniu relacji między uczestnikami imprezy? Jak pogodzić komercyjne oczekiwania partnerów z misją wydarzenia?

Na te oraz wiele innych pytań będzie można znaleźć odpowiedź podczas warsztatów z praktykami z Krakowskiego Biura Festiwalowego – organizatora wiodących imprez i festiwali Krakowa. Lidera innowacyjności w zakresie kreowania kultury i jej przestrzeni. W trakcie wydarzenia odbędą się trzy warsztaty tematyczne.

Tematem pierwszego z nich będzie  Niebanalna strefa sponsorska. W podróż po pop-up storach i pawilonach wystawienniczych uczestników zabierze Maria Okręglicka z Działu Współpracy Biznesowej i Sprzedaży. Podczas warsztatu dowiedzą się oni, jak zaspokoić oczekiwania sponsorów i partnerów, budując przestrzeń, która potrafi angażować, dostarcza informacji o festiwalu i generuje emocje.

Centra festiwalowe dla spragnionych wrażeń będą tematem drugiego warsztatu. Jak je zaprojektować, by poruszyć emocje festiwalowych gości, opowie Alicja Tokarczyk – kierownik Działu Kreacji i Brandingu. Uczestnicy warsztatu zmierzą się z próbą zagospodarowania przestrzeni, która stanowi centrum festiwalowe podczas Conrad Festivalu. Najważniejsze będzie jednak umiejętne wykorzystanie dostępnych danych oraz planów, a także uwzględnienie ograniczeń lokalowych i uwarunkowań prawnych.

Trzeci warsztat – Z lekkością w plenerze – dotyczyć będzie imprez na świeżym powietrzu. Marta Podsiadło, Kierownik Działu Inicjatyw Lokalnych, zdradzi tajniki budowania infrastruktury dla imprez plenerowych, dzięki którym montaż i demontaż jest szybki, sprawny, a także generuje niewielkie koszty. Efektem warsztatów będzie opracowanie koncepcji wraz z uwzględnieniem zaplecza technicznego dla jednego z plenerowych wydarzeń organizowanych dla mieszkańców Krakowa oraz turystów.

Całość warsztatów towarzyszących Element Urban Talks poprowadzi Michał Zalewski, rzecznik prasowy Krakowskiego Biura Festiwalowego, który na co dzień zajmuje się komunikacją projektów kulturalnych, odpowiadając za przedstawianie wydarzeń i inicjatyw KBF odbiorcom bezpośrednim oraz mediom.

Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Przestrzenie Kultury
2 grudnia od godziny 11.00
Dawny Hotel Forum, Kraków

Dodaj komentarz