• 2017-11-22

Nowy film Jamesa Franco na Cinergii

22. edycja Forum Kina Europejskiego ORLEN Cinergia to przegląd tego, co w kinie najlepsze. W programie nie mogło więc zabraknąć jednego z najbardziej oczekiwanych filmów sezonu, zapowiadanego przez famę z zagranicznych festiwali, świetne recenzje i nagrody (m.in. Złota Muszla, główna nagroda na MFF w San Sebastian).

„The Disaster Artist”  (źródło: materiały prasowe organizatora)

„The Disaster Artist” (źródło: materiały prasowe organizatora)

The Disaster Artist to wspaniale zagrany, błyskotliwy i zabawny film o kulisach powstawania The Room Tommy’ego Wiseau, które jest nazywane najgorszym filmem świata. James Franco daje tu aktorski popis. Do roli Wiseau przeszedł przemianę fizyczną, zmienił akcent i sposób poruszania się. W roli przyjaciela Wiseau, Grega Sestero, zobaczymy jego młodszego brata, Dave’a Franco. Na ekranie tworzą niekonwencjonalny, szalony i wzruszający duet jako para niepoprawnych marzycieli i kinomaniaków. Na drugim planie pojawiają się m.in. Zac Efron, Sharon Stone, Seth Rogen i Bryan Cranston, a także sami Wiseau i Sestero.

Jest w tym dużo filmowego szczęścia, że uzyskaliśmy zgodę na pokaz The Disaster Artist w Łodzi. To jeden z tych niezależnych amerykańskich filmów, które ucieszą wszystkich wielbicieli kina, lubiących szalone opowieści o ludziach biorących marzenia we własne ręce. Osoby, które znają oryginalne The Room, czyli jeden z najgorszych filmów w historii, otrzymają dodatkową porcję wrażeń i próbę rozwikłania tajemnicy „jak do tego doszło”. James Franco jest znakomity w roli głównej i oscarową nominację w końcu dostanie! Kulisy powstawania The Room już na zawsze odmienią spojrzenie wielu osób na branżę filmową w Hollywood. Świetne kino! – mówi Krzysztof Spór, dyrektor programowy festiwalu.

Forum Kina Europejskiego ORLEN Cinergia w łódzkich kinach Charlie i Helios odbędzie się w dniach od 23 listopada do 2 grudnia. Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Łódź Filmowa przy wsparciu miasta Łódź i Łódzkiego Centrum Wydarzeń.

22. Forum Kina Europejskiego ORLEN Cinergia w Łodzi
Od 23 listopada do 2 grudnia 2017 roku

Dodaj komentarz