Wędrówka przez świat wrocławskich balkonów

23 listopada w CRZ Krzywy Komin we Wrocławiu odbędzie się wernisaż wystawy zdjęć wyróżnionych w konkursie Kadr na Balkon II. Będzie to okazja, by ludzkim historiom zamkniętym na balkonach, przez pryzmat balkonów spojrzeć na architekturę oraz osobiście poznać autorów fotografii.

„Kadr na Balkon II” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Kadr na Balkon II” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wraz z początkiem września wrocławscy pasjonaci i amatorzy fotografii zostali zaproszeni do nadsyłania zgłoszeń w ramach drugiej edycji konkursu Kadr na Balkon. Efektem jest swoista mozaika ukazująca prawdziwe historie zaklęte w balkonach.

Finał projektu, podczas którego będzie można przyjrzeć się wrocławskim balkonom, będzie miał miejsce już 23 listopada o godzinie 18.00 w CRZ Krzywy Komin. Wernisaż wystawy zdjęć wyróżnionych w konkursie „Kadr na Balkon II” będzie stanowił doskonałą okazję ku temu, by zobaczyć uwiecznione na fotografiach balkony – również na tych pracach, które nie znalazły się w ścisłym finale konkursu, jednak zdecydowanie zasługują na pokazanie ich szerszemu gronu odbiorców.

Wernisaż to także premiera drugiej edycji albumu fotograficznego Historia w balkonie zaklęta. Fotograficzna podróż po wrocławskich balkonach. Jego pierwsza – zeszłoroczna – edycja rozeszła się z prędkością światła! Organizatorzy, doceniając efkty pracy uczestników, są głęboko przekonani, że będzie tak również w tym roku.

Wystawa finałowa nabierze charakteru przytulnego balkonu za sprawą „kwiatowych wróżek” z pracowni projektowania zieleni Orenda. Poprowadzą one warsztaty z tworzenia Kokedama – wiszących ogrodów sznurkowych, które mogą stać się niezwykłą ozdobą każdego wnętrza lub balkonu.

Szczegółowe informacje o konkursie na stronie Fundacji Tandem, organizatora konkursu.

Wystawa fotografii Kadr na Balkon II i premiera albumu Historia w balkonie zaklęta. Fotograficzna podróż po wrocławskich balkonach
23 listopada o godzinie 18.00
CRZ Krzywy Komin we Wrocławiu

Dodaj komentarz