• 2017-11-22

Jim James prezentuje utwór z nadchodzącej płyty

Jim James zaprezentował swoją wersję utworu Abbey Lincoln The World Is Falling Down. Kompozycja zwiastuje najnowsze wydawnictwo artysty Tribute To 2.

Jim James (źródło: materiały prasowe wytwórni)

Jim James (źródło: materiały prasowe wytwórni)

Mimo, że ta kompozycja ukazała się w 1991 roku to dzisiaj wydaje się być nadal aktualna. Wiele osób obecnie ma poczucie, że świat się rozpada, że pewne siły starają się nas podzielić. Ten utwór bardzo głęboko zapadł mi w pamięć. Słychać w nim dużo bólu, ale pojawia się też nadzieja. Pozwala nam sobie uświadomić, że potrzebujemy się nawzajem wspierać w czasach kryzysu – mówi Jim.

Płyta Tribute To 2 trafi do sprzedaży 8 grudnia nakładem wytwórni ATO Records. Na krążku znajdą się nowe interpretacje utworów takich artystów jak Ray Noble i Al Bowlly, Bob Dylan, Willie Nelson, Sonny & Cher, Emerson, Lake & Palmer, Abbey Lincoln oraz Diane Izzo.

W odróżnieniu od EP-ki Tribute To z utworami George’a Harrisona i the Beatles, która została zarejestrowana na prawdziwej taśmie w parę dni po śmierci Harrisona, Tribute To 2 powstał w ciągu roku w różnych miejscach, przy użyciu różnego sprzętu i instrumentów.

8 grudnia ukaże się również reedycja Tribute To z 2009 roku w nowej szacie graficznej i jednym dodatkowym coverem Boba Dylana If Not For You.

Jim James, Tribute To 2
Premiera: 8 grudnia 2017 roku
ATO Records

Dodaj komentarz