• 2017-11-22

Forum Dobrego Designu już po raz piąty!

6 grudnia w Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy w Warszawie będzie miało miejsce Forum Dobrego Designu. 900 gości, architektów, projektantów wnętrz, designerów, kilkudziesięciu prelegentów, liczne debaty, dyskusje i rozmowy o designie. W tym roku hasłem przewodnim Forum jest Przyszłość designu.

Forum Dobrego Designu – w nowej lokalizacji (źródło: materiały prasowe organizatora)

Forum Dobrego Designu – w nowej lokalizacji (źródło: materiały prasowe organizatora)

Forum Dobrego Designu to od lat jedno z najlepszych miejsc, aby zaprezentować swoją markę, poznać najnowsze projekty i porozmawiać o wszystkim, co w designie najważniejsze.

Czeka nas wiele zmian – mówi Justyna Łotowska, redaktor merytoryczna Forum Dobrego Designu – Designerzy śmiało patrzą w przyszłość i odchodzą od utartych rozwiązań. W poszukiwaniu nowych kierunków odkrywają możliwości, jakie dają nowe technologie. Nie ulegają jednak trendom – te są krótkotrwale i przelotne – zauważa. – Podczas tegorocznego Forum Dobrego Designu, w gronie ekspertów i praktyków, zastanowimy się, w którą stronę ewoluuje design i jak odpowiada na wyzwania współczesnego świata.

René Hougaard, designer, właściciel Arde Design Studio, zainauguruje Forum, szukając odpowiedzi na pytanie, Jak zrobić „dobry design”? O wyzwaniach i osiągnięciach kobiet w dziedzinie designu i architektury opowie Giovanna Carnevali, architekt, Director of Architectural Competition Department Strelka KB, a Peter Kercher zastanowi się Co design może zdziałać dla świata i jego problemów?

W ramach prowadzonego przez Tomasza Pągowskiego bloku Pokolenie nomadów – jak projektować dla dzieci mobilnej kultury Giovanna Carnevali, Jacek Chrzanowski, designer i właściciel pracowni One One Lab, Magdalena Gruna z Vectorworks, René Hougaard, Peter Kercher z EIDD Design for All Europe oraz architekt wnętrz Robert Majkut będą rozmawiali o tym, Kim są, jak żyją, co kochają, a na co nie wydadzą złamanego grosza – jakimi klientami są współcześni nomadzi?, szukać Wzoru na klienta, analizując Modę dla nomada i przyjrzą się blogerom, youtuberom i influencerom jako nowej drodze marki do klienta.

O Ewolucji wzornictwa pod kątem innowacji, elastyczności i personalizacji rozawiać będą Miłosz Matelski, architekt wnętrz Joanna Misiun, Izabela Banaś z Departamentu Analiz i Strategii PARP, Ewa Gołębiowska, dyrektor Zamku Cieszyn, projektantka Studia Lenart Wiktoria Lenart, Jan Sikora oraz Nikodem Szpunar, projektant Studia Szpunar.

W ramach rozważań nad zmieniającymi się trendami kolorystycznymi pojawią się takie tematy, jak: Biel – piękna, uniwersalna, tylko jak długo modna, Intensywne kolory. Jak ich używać i jak je łączyć?, Ściany do zadań specjalnych – praktyczne i designerskie. Architekci, inwestorzy oraz producenci wyposażenia przedstawią również najnowsze trendy w aranżacji biur. Eksperci podadzą przepis na designerską przestrzeń oraz wskażą, na jakie wyposażenie i technologie postawić, by wnętrze było oryginalne i funkcjonalne.

Goście Forum Dobrego Designu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Goście Forum Dobrego Designu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Nie zabraknie też warsztatów dla projektantów wnętrz i designerów oraz sesji dyskusyjnej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości o inwestowaniu we wzornictwo.

W cyklu prezentacji Stylebook 2018 o trendach w projektowaniu wnętrz wypowiedzą się między innymi Jimi Ogden – designer prowadzący program Rzeczy OdNowa na antenie HGTV, Tomasz Pągowski i Izabela Żak.

Zwieńczeniem V Forum Dobrego Designu będzie prowadzony przez Marcina Szczelinę, współtwórcę wystawy Let’s talk about garbage, panel dyskusyjny pt. Re-Design. W stronę zrównoważonej przyszłości. Hugon Kowalski, architekt i współtwórca wystawy Let’s talk about garbage, Jimi Ogden, Bartosz Mucha, artysta-grafik, designer i twórca marki Poorex, Daria Burlińska, Maria Szymańska i Patka Smirnow porozmawiają o drugim życiu śmieci i zastanowią się, co da się wykorzystać, ile można zarobić? oraz nad fektywnością recyklingu i tym, Czy polscy producenci chcą być eko?. Przyjrzą się też meblom z upcyklingu – projektom, o których mówi już świat, analizując ich szansę komercyjny sukces.

Szczegółowe informacje oraz program wydarzenia dostępne są na stronie internetowej Forum Dobrego Designu.

V Forum Dobrego Designu
6 grudnia 2017 roku
Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy w Warszawie

Dodaj komentarz