Historia designu według Elizabeth Wilhide

Nakładem wydawnictwa Arkady ukazała się ilustrowana Historia designu pod redakcją Elizabeth Wilhide. Międzynarodowi eksperci dokonują w niej przeglądu i analizy światowego wzornictwa.

„Historia designu” – okładka (źródło: materiały prasowe)

„Historia designu” – okładka (źródło: materiały prasowe)

Od czasów rewolucji przemysłowej projektanci produktów próbują pogodzić fundamentalne składowe projektowania: stylistykę, funkcję i formę. Historia designu stanowi fascynujący przewodnik ukazujący wyrafinowane starania producentów, którzy kuszą wysoką funkcjonalnością i imponującym wyglądem swoich produktów, a także trudną do zdefiniowania obietnicą nowoczesności.

Historia designu opisuje style projektowe w kontekście zmian kulturowych i społecznych, zawiera ilustrowane linie czasu, które prezentują najważniejsze wydarzenia oraz inspiracje.

Dokonując przedstawienia projektantów, którzy najlepiej reprezentują swoje czasy, dokładnie analizuje, dlaczego właśnie ich projekty wyróżniają się na tle innych.

Historia designu pod redakcją Elizabeth Wilhide napisana została przez międzynarodowy zespół ekspertów, w tym projektantów i krytyków. Czerpiąc ze swojego bogatego doświadczenia i wiedzy, opisują oni zjawiska składające się na przemiany i rozwój światowego designu na przestrzeni lat.

Tę wnikliwą i bogato ilustrowaną – na 576 stronach znalazło się blisko 2000 kolorowych grafik – publikację przedmową opatrzył Jonathan Glancey, członek Royal Institute of British Architects, autor wielu publikacji z zakresu architektury i krytyk związany z cenionymi na całym świecie magazynami.

Historia designu
pod redakcją Elizabeth Wilhide
Premiera: 2017 rok
Wydawnictwo Arkady

Dodaj komentarz