• 2017-11-22

Człowiek w zagrożeniu

Na Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu prezentowane są filmy dokumentalne i reportaże telewizyjne o problemach stojących przed współczesnym człowiekiem oraz o ich przezwyciężaniu.

 27. Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu w Łodzi (źródło: materiały prasowe organizatora)

27. Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu w Łodzi (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Człowiek w Zagrożeniu, choć kameralny w formie, jest jednym z ważniejszych polskich festiwali filmowych. Jego początek w 1990 roku jest związany z przemianami ustrojowymi w Polsce i Europie Wschodniej. To jeden z powodów, dla których organizatorzy stawiają na uczciwość, obiektywizm w doborze filmów, szerokie spektrum prezentowanych poglądów. Szczególnie ważne są dla nich filmy propagujące otwartość na drugiego człowieka, a także skoncentrowane na przełamywaniu własnych ograniczeń w sferze mentalnej, fizycznej czy politycznej.

Festiwal Człowiek w Zagrożeniu jest zwieńczeniem całorocznych działań Muzeum Kinematografii w Łodzi służących popularyzacji kina dokumentalnego – szlachetnej a niekomercyjnej gałęzi przemysłu filmowego, a także koncentrujących się na stworzeniu jak najszerszego, twórczego forum wymiany doświadczeń i poglądów na temat kondycji współczesnego człowieka.

27. Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu
Od 21 do 25 listopada 2017 roku
Muzeum Kinematografii w Łodzi

Dodaj komentarz