• 2017-11-21

The Acid autorami ścieżki dźwiękowej do filmu The Bomb!

 17 listopada miał premierę nowy krążek The Acid. Płyta jest ścieżką dźwiękową do filmu THE BOMB. Album ukazał się w formie elektronicznej dzięki wytwórni Infectious Records. Winyl trafi do sprzedaży na początku przyszłego roku.

The Acid, “The bomb” (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

The Acid, „The bomb” (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

THE BOMB to eksperymentalny obraz, w którym muzyka pełni rolę narracji. Film przedstawia dziwną i fascynującą historię broni jądrowej. W Wielkiej Brytanii produkcja miała premierę na tegorocznym festiwalu Glastonbury. Pokaz odbył się w formie instalacji składającej się z ogromnych ekranów otaczających publiczność. Zespół zagrał całą ścieżkę dźwiękową na żywo. Instalacja została zaprojektowana przez United Visual Artists.

Temat tego filmu jest dla nas bardzo ważny, to historia, którą trzeba opowiedzieć pokoleniu, które musi ją usłyszeć. To zaszczyt współpracować z niektórymi z naszych idoli. Trzy osoby zemdlały podczas projekcji filmu na Tribeca Film Festival – mówi Adam Freeland z The Acid.

Za produkcję obrazu odpowiedzialny jest Smriti Keshari (Food Chains) oraz Eric Schlosser (Command and Control, Fast Food Nation, Food, Inc.). Kevin Ford (Three Days, By the River) współreżyserował THE BOMB ze Smritim Kesharim i Ericiem Schlosserem. Za animację odpowiedzialny jest The Kingdom of Ludd. Zespół The Acid obecnie tworzą: Adam Freeland, Steve Nalepa, RY X oraz Jens Kuross. W 2014 r. do sprzedaży trafił pierwszy krążek formacji zatytułowany Liminal.

The Acid, THE BOMB
17 listopada 2017 roku
Infectious Records

Dodaj komentarz