• 2017-11-21

Atramentowa Stanisława Celińska

Scena Spektrum Teatru Syrena zaprasza 28 i 29 listopada na koncert Stanisławy Celińskiej pt. Atramentowa…

Stanisława Celińska „Atramentowa…” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Stanisława Celińska, „Atramentowa…”, fot. Szymon Michta (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wszystko zaczęło się od Atramentowej Rumby, którą Maciej Muraszko i Marcin Sosnowski napisali specjalnie z myślą o Stanisławie Celińskiej. Razem z latynoamerykańskim zespołem Los Locos artystka zaprezentowała ją w Koncercie Premier 46. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2009. Występ ten odbył się dokładnie w 40. rocznicę debiutu piosenkarskiego aktorki na VII KFPP Opole 1969 z utworem Ptakom podobni. Wówczas przyznano jej wyróżnienie oraz nagrodę za debiut. Po występie z Atramentową Rumbą Stanisławę Celińską okrzyknięto polską Cesarią Evorą. Aktorka – tak jak kiedyś Cesaria – potrafi zaczarować publiczność charyzmatycznym głosem i pomimo wielu przeciwności oraz trudów – kocha życie.

Na tej wyjątkowej płycie można usłyszeć utwory skomponowane i przygotowane przez uznanych autorów specjalnie dla aktorki. Niepowtarzalne teksty do kompozycji Macieja Muraszko napisali: Wojciech Młynarski, Dorota Czupkiewicz oraz Muniek Staszczyk i Marcin Sosnowski.

Maciej Muraszko zaaranżował na nowo ulubione utwory artystki, które dzięki wykonaniu nabrały niezwykłej pogody ducha. Artystce na płycie towarzyszą wybitni muzycy oraz artyści z Ukrainy. Ciekawym akcentem jest wykonanie przez Stanisławę Celińską znanego przeboju zespołu Hey Do rycerzy, do szlachty, do mieszczan wraz z jej autorką – Katarzyną Nosowską, przygotowanego w nowej zaskakującej aranżacji. Ponadto, aktorka śpiewa wraz z Muńkiem Staszczykiem przejmującą piosenkę, którą ten napisał specjalnie dla niej.

Stanisława Celińska, Atramentowa…
28 i 29 listopada 2017 roku, godz. 20.00
Teatr Syrena w Warszawie

Dodaj komentarz