Od 21 listopada do 10 grudnia w Biurze Wystaw Artystycznych w Tarnowie odbywać się będzie Festiwal ArtFest im. Bogusława Wojtowicza.

Plakat 14. Festiwalu Sztuki ArtFest im. Bogusława Wojtowicza (źródło: materiały prasowe)

Plakat 14. Festiwalu Sztuki ArtFest im. Bogusława Wojtowicza (źródło: materiały prasowe)

ArtFest – mówił w jednym z wywiadów Bogusław Wojtowicz – nie ma ambicji stać się znanym w całej Polsce projektem. ArtFest to zdarzenie lokalne, co najwyżej regionalne. To impreza dla tarnowian, ale za to z udziałem osób wyjątkowych i sztuki niebanalnej. Poza tym ArtFest jest próbą zaprzyjaźnienia na nowo twórców wszelkich „dyscyplin artystycznych”.

Z czasem jednak ranga ArtFestu rosła, wpisując się w kulturalny pejzaż miasta i stając wizytówką Tarnowa.

Tegoroczny festiwal potwierdza wypracowaną przez lata interdyscyplinarną formułę. Podczas ArtFestu odbędzie się spotkanie z Joanną Mazur, niewidomą złotą medalistką Mistrzostw Świata w Londynie i jej przewodnikiem Michałem Stawickim pt. Potrafię biegać z zasłoniętymi oczami, koncert Marcina Dymitera i premiera jego płyty Sinus balticus czy spotkanie z Aleksandrą Boćkowską, autorka książek Księżyc z Peweksu. O luksusie w PRL oraz To nie są moje wielbłądy. O modzie w PRL.

Zainteresowanych urbanistyką BWA w Tarnowie zaprasza na wykład Bartłomieja Pochopnia Architektura niesympatyczna, zaś kinomanów – na pokaz filmu Serce miłości w reżyserii Łukasza Rondudy oraz spotkanie z twórcami i wernisaż wystawy pod tym samym tytułem.

I nie będzie to jedyna wystawa podczas ArtFestu. Miłośnicy sztuk wszelkich (użytkowej również) znajdą w programie finisaż wystawy Przemka Branasa pt. Generał Bem wraca do domu, wystawę Bogusława Bachorczyka i Zbigniewa Sałaja W poczekalni czy wernisaż i oprowadzanie kuratorskie po wystawie Lekcja dizajnu. Polskie projekty tworzone z myślą o dzieciach.

Organizatorzy nie zapomnieli też o młodszych uczestnikach. Joanna Kurkiewicz i Aleksandra Banaś poprowadzą rodzinne warsztaty introligatorskie pt. Zeszyt, zaś Przemek Branas z Gośćmi wrsztaty pt. Zima w Syrii.

Więcej szczegółów na temat programu znajduje się w serwisie Wydarzenia O.pl oraz na stronie organizatora.

14. Festiwal Sztuki ArtFest
Od 21 listopada do 10 grudnia 2017 roku
Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie

Dodaj komentarz