• 2017-11-20

Twój Vincent zdobywa coraz więcej

Dystrybuowany przez Next Film Twój Vincent Doroty Kobieli i Hugh Welchmana znalazł się na oficjalnej liście tytułów zakwalifikowanych do walki o nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej. Jest też nominowany w kategorii Najlepszy Film Animowany do Europejskich Nagród Filmowych, które zostaną wręczone 9 grudnia.

Kadr z filmu „Twój Vincent” (źródło: materiały prasowe)

Kadr z filmu „Twój Vincent” (źródło: materiały prasowe)

Tzw. krótka lista filmów nominowanych do Oscarów zostanie ogłoszona 23 stycznia. Obecnie Twój Vincent jest w gronie produkcji, z którego zostaną wyłonieni faworyci wyścigu.

Tymczasem twórcy filmu otrzymują kolejne nagrody na festiwalach na całym świecie. Widzowie Spectrum Festiwal w Świdnicy przyznali filmowi Nagrodę Publiczności. Takim samym wyróżnieniem nagrodziła go widownia Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Mostra w São Paulo w Brazylii. Natomiast w Rumunii Twój Vincent otrzymał nagrodę specjalną Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ReAnimania.

Został również uznany Najlepszym Filmem Pełnometrażowym Festiwalu Filmowego Adirondack w Nowym Jorku.

9 grudnia w Berlinie zostaną wręczone po raz trzydziesty Europejskie Nagrody Filmowe. Twój Vincent jest jednym z 4 tytułów nominowanych w kategorii Najlepszy Film Animowany.


Do tej pory w Polsce opowieść o tajemnicy Vincenta van Gogha obejrzało w kinach niemal 300 tys. widzów. Polsko-brytyjska koprodukcja notuje też sukcesy frekwencyjne za granicą, m.in. w: Stanach Zjednoczonych (3,9 mln dol. wpływów), Włoszech (1,5 mln dol.), Wielkiej Brytanii (923 tys. dol.), Holandii (494 tys. dol. i wzrost w drugi weekend).

Twój Vincent
Reżyseria: Dorota Kobiela, Hugh Welchman
Next Film

Europejskie Nagrody Filmowe
Ogłoszenie laureatów i wręczenie nagród: 9 grudnia
Berlin

Dodaj komentarz