• 2017-11-20

Nie taki oczywisty Nagi Klaun

Spektakl Nagi Klaun przekracza granice sztuki cyrkowej, łącząc taniec, teatr i muzykę. Nikogo nie pozostawia obojętnym: zaskakuje i szokuje, bawi i zachwyca, zadziwia i wzrusza. 21 listopada w Teatrze Wielkim w Łodzi odbędzie się jedyny w Polsce pokaz Recirquel Company Budapest.

Recirquel Company Budapest, „Nagi Klaun”, reż. Bence Vági (źródło: materiały prasowe teatru)

Recirquel Company Budapest, „Nagi Klaun”, reż. Bence Vági (źródło: materiały prasowe teatru)

Co kryje się za malowaną, wiecznie uśmiechniętą maską klauna? Węgierska produkcja Nagi Klaun (The Naked Clown) to zaproszenie widzów w niezwykłą wędrówkę do wyimaginowanych krain, gdzie znikają powłoki skrywające rzeczywistość. Przewodnikami w tej spektakularnej podróży, której towarzyszy muzyka na żywo i tancerze, są akrobaci współczesnego zespołu cyrkowego Recirquel Company Budapest. Do współpracy przy tworzeniu Nagiego Klauna grupa zaprosiła pięcioro tancerzy i czworo artystów trampoliny. Kompozycje muzyczne zostały nagrane z udziałem orkiestry symfonicznej.

Od chwili powstania pięć lat temu Recirquel Company Budapest pod kierownictwem założyciela i dyrektora artystycznego Bence’a Vágiego zespół wielokrotnie występował gościnnie na Węgrzech oraz na całym świecie. W ramach międzynarodowych występów gościnnych Recirquel prezentował swoje przedstawienia w wielu prestiżowych miejscach takich, jak: Opera w Tel-Awiwie, Palais des Festival et des Congrès w Cannes czy na Festival Iberoamericano de Teatro de Bogotá w Kolumbii.

Recirquel Company Budapest, Nagi Klaun
21 listopada 2017 roku, godz. 19.00
Teatr Wielki w Łodzi

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR