Elmar Hess w Gdańskim Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia2

Od 24 listopada, w Gdańskim Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia 2, będzie można zobaczyć projekt Dear stworzony przez niemieckiego artystę Elmara Hessa.

Elmar Hess, „Dear”( źródło:materiały prasowe organizatora)

Elmar Hess, „Dear”( źródło:materiały prasowe organizatora)

Niemiecki artysta Elmar Hess urodził się 1966 roku. Na co dzień mieszka i pracuje w Berlinie i Hamburgu. Tworzy przede wszystkim wielosalowe instalacje, w których elementy filmowe, dźwiękowe i fotograficzne zestawiane są konceptualnie z różnymi tematami społecznymi.

Praca Dear, którą od 24 listopada do 31 grudnia 2017 będzie można oglądać w Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA 2, to instalacja łącząca performans, film i muzykę. Panujący w pomieszczeniu półmrok otacza kobietę leżąca na metalowym podwyższeniu, które otaczają duże, podwieszone do sufitu ekrany z projekcjami. Gorączkowe ruchy aktorki zgrywają się z powolną oscylacją monitorów i zsynchronizowanymi z nią bitami. Otoczenie sprawia wrażenie trójwymiarowego obrazu przedstawiającego z jednej strony samotność jako aspekt prywatności, który należy chronić, a z drugiej – pokazuje potencjalne nadużycia tych elementów ochronnych, przez które prywatność może zostać wyeksponowana. Prywatne staje się częścią publicznego i vice versa – relatywizuje to, co jednostkowe i osobiste, lub eksponuje domniemane odstępstwa od normy.

Elmar Hess, Dear
Kuratorka: Iwona Bigos
Koordynatorka: Michalina Domoń
Wernisaż: 24 listopada 2017, godz. 18:00
Od 24 listopada 2017 do 31 grudnia 2017
Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA 2, Gdańsk

Dodaj komentarz