Jak żyje rosyjski dokument?

19 listopada w Domu Słów w Lublinie odbędzie się spotkanie poświęcone niezależnej rosyjskiej fotografii dokumentalnej.

Fot. Valery Melnikov (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Valery Melnikov (źródło: materiały prasowe organizatora)

Prowadzący spotkanie – Marek Radziwon i Maciej Tuora – porozmawiają z Aleksandrem Sorinem – fotografem rosyjskim, założycielem galerii Fotodoc przy Sacharowskim Centrum w Moskwie – oraz fotografami Aleksandrem Wasiukowiczem i Olgą Ingurazową.

Aleksander Sorin – fotograf-dokumentalista. Był korespondentem tygodnika „Itogi” (w latach 90. najważniejszy polityczny tygodnik w Rosji) na wojnie w Jugosławii (w Bośni, Srebrenicy). W ostatnich latach oprócz własnych prac Sorin zajmuje się także pokazywaniem prac innych młodych fotografów: założył galerię Fotodoc działającą przy Centrum im. Sacharowa, jednej z najważniejszych moskiewskich organizacji NGO, przez kilka lat był także kuratorem i producentem rosyjskiej wystawy World Press Photo.

Olga Ingurazowa – niezależna fotograficzka, dokumentowała m.in. ruchy separatystyczne na Kaukazie. Jej prace wystawiano w Rosji, Francji, Włoszech, Portugalii, Gruzji, Chorwacji, Łotwie i Litwie. Fotografie Ingurazowej trafiały do finałów takich konkursów fotograficznych jak FotoVisura Grant for Outstanding Personal Project, Emaho Foundation’s Emerging Asian Photography Grant, The Manuel Rivera-Ortiz Foundation, The Aftermath Project Grant, The Lucie Foundation Scholarship, IAFOR Documentary Photography Award, Efremov Report Photography Competition. Jest stypendystką Invisible Photographer Asia (IPA) Mentorship Program i JGS Photography Forward Thinking Museum, znalazł się na liście 30 najlepszych młodych fotografów agencji Magnum Photo.

Aleksandr Wasiukowicz – urodził się w 1985 roku, fotograf-freelancer, mieszka w Mińsku na Białorusi. Laureat Grand Prix na Press Photo w Białorusi w 2012 roku. Współpracuje z białoruskimi i zagranicznymi mediami, pracuje także nad projektami autorskimi.

Jak żyje rosyjski dokument?
19 listopada 2017 roku, godz. 18.00
Dom Słów, Lublin

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR