Tom of Finland po raz pierwszy na wystawie w Polsce

20 listopada w Ramona Bar w Warszawie odbędzie się wernisaż pierwszej w Polsce wystawy plakatów z rysunkami Toma of Finland, jednego z najważniejszych gejowskich artystów XX wieku! Wystawę będzie można oglądać do 3 grudnia.

Kadr z filmu „Tom of Finland” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kadr z filmu „Tom of Finland” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jego twórczość, te „sprośne rysunki”, jak skromnie je nazywał, były dla niego prawdziwą pasją. Niezwykły zapał zaowocował zbiorem niemal 4000 szkiców, rysunków i obrazów, które powstały na przestrzeni sześciu dekad. Rysował w tajemnicy przed rodziną i znajomymi i mimo prawnego zakazu rozpowszechniania erotyki, szybko zaczął stawać się ikoną dla gejów na całym świecie. Jego artystyczne ujęcie seksu, wykonane z największą dbałością o szczegóły, stało się wyzwalającym obrazem pozytywnej seksualności i samoakceptacji.

W ramach warszawskiej wystawy plakaty z rysunkami artysty będzie można zakupić., wpieracjąc w ten sposób stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza, na którego konto przekazane zostanie 10 procent dochodu ze sprzedaży.

Plakat wystawy (źródło: materiały prasowe organizatora)

Plakat wystawy (źródło: materiały prasowe organizatora)

Obecność twórczości Toma of Finland w Warszawie jest nieprzypadkowa – wkrótce na ekrany polskich kin wchodzi biografia słynnego artysty. Film Dome Karukoskiego jest oficjalnym kandydatem Finlandii do Oscara.

Tom of Finland – wystawa plakatów
Od 20 listopada do 3 grudnia 2017 roku
Wernisaż: 20 listopada o godzinie 19.00
Ramona Bar w Warszawie

Dodaj komentarz