Spotkanie z Mistrzem: Bolesław Stelmach

23 listopada w Galerii Architektury SARP w Krakowie w ramach cyklu Spotkanie z Mistrzem odbędzie się wykład Bolesława Stelmacha.

Grafika promująca Spotkanie z Mistrzem (źródło: materiały prasowe organizator)

Grafika promująca Spotkanie z Mistrzem (źródło: materiały prasowe organizator)

W ramach cyklu Spotkanie z Mistrzem prezentowana jest twórczość architektoniczna najwybitniejszych przedstawicieli polskiej architektury.

Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków zaprasza na wykład Bolesława Stelmacha, architekta, wykładowcy akademickiego, laureata Honorowej Nagrody SARP z roku 2010, trzykrotnie nominowanego do europejskiej nagrody imienia Ludwiga Miesa van der Rohe (2011 dwie nominacje, 2015), odznaczonego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski (2015) i brązowym medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2012).

Bolesław Stelmach jest absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej (1980), gdzie uzyskał również stopień doktora (2009). W 2016 roku na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej uzyskał stopień doktora habilitowanego. Od 1985 roku prowadzi samodzielną praktykę projektową i dydaktyczną – obecnie Stelmach i Partnerzy Biuro Architektoniczne. Do jego najważniejszych projektów i realizacji zaliczyć można między innymi: rewaloryzację parku w Żelazowej Woli (2009), budynek administracyjno-biurowy Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie (2009), Centrum Chopinowskie w Warszawie (2010) czy Centrum Spotkania Kultur w Lublinie (2016).

Więcej informacji dostępne jest na stronie Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków.

Spotkanie z mistrzem – Bolesław Stelmach
23 listopada 2017 roku, godz. 18.00
Galeria Architektury SARP w Krakowie

Dodaj komentarz