• 2017-11-17

Przyszłość hip-hopu pochodzi z Memphis!

1 grudnia na scenie MOS wystąpi Cities Aviv – amerykański raper, który zaskakuje szeroką skalą inspiracji. W jego muzyce znajdą coś dla siebie miłośnicy jazzu, elektroniki oraz nowofalowego rocka.

Cities Aviv (źródło: materiały prasowe organizatora)

Cities Aviv (źródło: materiały prasowe organizatora)

Koncert Cities Aviv to trzecia odsłona koncertowego projektu Something Must Break, który jesienią wystartował na scenie Małopolskiego Ogrodu Sztuki. Kuratorem cyklu jest Artur Rojek, który dba o wyszukiwanie wykonawców przełamujących wszelkie bariery. Pod tym względem Cities Aviv nie zawiedzie koneserów alternatywnych brzmień. Pod pseudonimem „Cities Aviv” ukrywa się pochodzący z Memphis Gavin Mays. To nie tylko raper, ale też producent i muzyk, który swą przygodę z muzyką zaczynał w składzie punkowego zespołu Copwatch. Fascynacja hip-hopem sprawiła jednak, że podjął się solowej kariery. W 2011 roku opublikował pierwszy mixtape, w 2014 roku – debiutancki album Come to Life , a rok później  drugą solową płytę Your Discretion Is Trust. Ten ostatni krążek został doskonale przyjęty przez fanów i krytyków.

Cities Aviv (źródło: materiały prasowe organizatora)

Cities Aviv (źródło: materiały prasowe organizatora)

Muzyka Cities Aviv zaskakuje rozbudowanym, przestrzennym brzmieniem oraz oryginalnym zastosowaniem efektów wokalnych. Artysta nawiązuje zarówno do muzyki soul, jak i nowej fali, industrialu czy IDM. Pytany o inspiracje, wymienia jednym tchem Big Puna, Fat Joe, Deftones oraz Joy Division. Eklektyczne podkłady oraz osobliwa, natchniona warstwa wokalna, uczyniły z Cities Aviv jedną z bardziej obiecujących postaci alternatywnego hip-hopu. Zdezorientowani krytycy szybko wrzucili wykonawcę do szufladki z napisem cloud rap. Ale aspiracje Cities Aviv zdecydowanie wykraczają poza hip-hopowe trendy.

Cities Aviv – koncert
1 grudnia 2017 roku
Małopolski Ogród Sztuki w Krakowie

Dodaj komentarz