O architekturze w Hotelu Forum

Od 1 do 3 grudnia 2017 w dawnym Hotelu Forum w Krakowie odbywać się będzie konferencja Element Urban Talks poświęcona zagadnieniom architektury, architektury wnętrz, wzornictwa i krajobrazu.

Element Urban Talks w Krakowie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Element Urban Talks w Krakowie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podczas trzech dni wykładów, warsztatów i sesji networkingowych uczestnicy będą dyskutować o tym, jak mądrze projektować otoczenie dla współczesnego człowieka.

Zuzanna Skalska postara się odpowiedzieć na pytanie o wpływ szeroko rozumianej innowacji, przemysłu i technologii na nasz dom i miasto jutra, a Łukasz Wojciechowski pokaże, jak samochód zmienia myślenie o przestrzeni i architekturze miasta. w którym żyjemy.

Jak budować miasta przyszłości (na przykładzie doświadczeń miasta Helsinki) zastanowi się Anne Stenros.

Prof. Jacek Gądecki poszuka odpowiedzi na pytanie, czy sposób w jaki projektujemy przestrzeń ma wpływ na jakość pracy i kreatywność, a Miastologia doradzi, w jaki sposób budować funkcjonalne i przyjazne mieszkania bez niepotrzebnych metrów.

O tym, jak architektura wpływa na strukturę Ziemi w epoce zdominowanej przez działalność człowieka opowie prof. Mark Williams, zaś dr Monika Wróbel pokaże, jak projektuje się, a jak można zaprojektować otoczenie budynków mieszkalnych tak, by sprzyjały zdrowemu trybowi życia i wspierały więzi sąsiedzkie.

Przede wszystkim prelegenci i uczestnicy konferencji zadadzą sobie pytanie, czy społeczna odpowiedzialność projektanta to zadanie tylko „dla chętnych”?

Konferencja Element Urban Talks to wykłady prelegentów z całego świata oraz możliwość kameralnego spotkania z nimi podczas konsultacji. Uczestnicy wezmą udział w warsztatach, sesjach networkingowych Speed Talks, spacerach architektonicznych i afterparty.

Program i szczegóły wydarzenia dostępne są na stronie Element Talks oraz na Facebook’u.

Konferencja Element Urban Talks
Od 1 do 3 grudnia
Dawny Hotel Forum, Kraków

Dodaj komentarz