• 2017-11-17

MIN t debiutuje albumem Assemblage

24 listopada do sklepów muzycznych trafi album Martyny Kubicz, znanej jako MIN t. Assemblage to debiut fonograficzny młodej wrocławianki, która po niespełna trzech latach koncertowania w Polsce i Europie przedstawia zupełnie nowy materiał. Singiel Missing the Air jest najlepszym dowodem wyjątkowej wartości nadchodzącego materiału, który może wzbudzić zamieszanie na polskiej scenie alternatywnej.

MIN t, „Assemblage” (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

MIN t, „Assemblage” (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Już na początku swojej kariery MIN t zyskała miano jednej z najbardziej utalentowanych kompozytorek i wokalistek na rodzimej scenie muzyki elektronicznej. Pierwszym utworem zapowiadającym nową odsłonę autorskiego neo-soulu był Motion, który powstał we współpracy z Petem Smithem, światowej klasy producentem związanym z takimi artystami jak Sting, Stevie Wonder, Cheryl Crow czy John Taylor. Na krążku Assemblage, wydanym nakładem wytwórni regime brigade, wspomniany utwór będzie można usłyszeć aż w dwóch wersjach aranżacyjnych.

Najnowszy singiel pt. Missing the Air podkreśla nieszablonowe podejście artystki pod względem wokalnym i kompozycyjnym. To także spełnienie obietnicy o „kolażowości”; podczas słuchania spotkać się można z piorunującym instrumentarium, a atmosferyczne partie śpiewane współgrają z zagadkowym, nieco industrialnym brzmieniem utworu. Wyjątkowy klimat potęguje ładunek emocjonalny zawarty w tekście Patrycji Kubicz, a przede wszystkim wybijające się na pierwszy plan wyjące, przesterowane gitary oraz sekcje perkusyjne, za które odpowiadają kolejno Fredrik Blank i Raffael Brunner. Missing the Air to przejmująca opowieść, zahaczająca o mroczne konstrukcje dźwiękowe, które prowokują słuchacza, zapadając w jego pamięć na dłużej.

24 listopada to również data koncertu, otwierającego trasę koncertową. Odbędzie się we Wrocławiu w przestrzeniach klubu Das Lokal, a na scenie MIN t towarzyszyć będzie perkusista – Gniewomir Tomczyk. Specjalnie z tej okazji wystąpi także znana na całym świecie DJ-ka i producentka pochodząca z Bristolu – Shanti Celeste. Jeszcze w listopadzie MIN t usłyszymy na żywo w Hamburgu, a w grudniu pojawi się kolejno w Zielonej Górze, Berlinie, Szczecinie, Lesznie, Poznaniu i Krakowie.

MIN t, Assemblage
Premiera: 24 listopada 2017 roku
Wytwórnia: regime brigade

Dodaj komentarz