Poetyka miejskiego krzaka – wystawa

Od 20 listopada w Rotacyjnym Domu Kultury w Jazdowie będzie można zobaczyć wystawę Poetyka miejskiego krzaka. Za teksty, obiekty i ilustracje odpowiadają Agnieszka Dragon, Jadalnia Warszawa i Helena Wawrzeniuk.

„Poetyka miejskiego krzaka” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Poetyka miejskiego krzaka” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa prezentuje teksty, grafiki oraz obiekty opowiadające o lokalnych, mało znanych miejscach w Warszawie, m.in. przestrzeniach obrzeży dzielnic, obrzeży miasta, nieużytków, miejsc o niezdefiniowanej funkcji. Projekt opowiada o tożsamości miasta poprzez subiektywne i poetyckie spojrzenie zwykłego mieszkańca Warszawy.

Agnieszka Dragon – kulturoznawczyni, animatorka. Zaangażowana w ruch otwierania ogródków działkowych. Koordynatorka projektów rezydencyjnych, międzypokoleniowych i ogrodniczych. Interesuje się różnymi formami oddolnych aktywności mieszkańców miast. Lubi pracę w małych społecznościach, szczególnie tych sąsiedzkich. Mieszka i pracuje pomiędzy Warszawą, Berlinem i Londynem. Absolwentka IKP UW.

Jadalnia Warszawa – kolektyw (Jodie Baltazar i Paulina Jeziorek), który od lat przygląda się roślinności jadalnej w Warszawie, pragnie zachęcić osoby zainteresowane roślinami lub zwyczajnie ciekawe miasta, do samodzielnych i grupowych spacerów i poszukiwań. Od 2013 roku Jadalnia Warszawa realizuje spacery niezależnie oraz we współpracy z instytucjami jak CSW Zamek Ujazdowski, Służewski Dom Kultury czy Muzeum Powstania Warszawskiego.

Helena Wawrzeniuk – inicjatorka projektu wystawy; absolwentka kierunków projektowych na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Politechnice w Mediolanie. Zajmuje się poszukiwaniem tożsamości miejsc. Autorka takich projektów jak Planty na Ochocie, Fatamorgany Miejskie, Archeologia Modernizmu oraz Dźwięki Domu.

Poetyka miejskiego krzaka
Od 20 listopada do 3 grudnia 2017 roku
Rotacyjny Dom Kultury, Jazdów

Dodaj komentarz