• 2017-11-17

Startuje Forum Przyszłości Kultury

Forum Przyszłości Kultury 2017 odbędzie się od 18 do 19 listopada w Teatrze Powszechnym w Warszawie. W jego ramach prezentowane będą polskie i zagraniczne spektakle, performanse oraz instalacje artystyczne. Uczestnicy wezmą także udział w licznych debatach i wykładach dot. perspektyw rozwoju kulturalno-społecznego, a także prezentacjach organizacji obywatelskich.

Forum Przyszłości Kultury 2017 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Forum Przyszłości Kultury 2017 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Forum Przyszłości Kultury to przestrzeń namysłu nad znaczeniem i perspektywami rozwoju kultury we współczesnej Polsce. W czasie, gdy instytucje są demolowane, wolność słowa ograniczana, a sfera publiczna poddawana zapędom cenzorskim, potrzebna jest odważna wizja kultury promującej postawy krytyczne, różnorodność, otwartość, empatię dla inności i poszanowanie praw mniejszości.

Program Forum Przyszłości Kultury wypełnią prezentacje ruchów obywatelskich i projektów badawczych, debaty, pokazy oddolnych inicjatyw kulturalnych i działań artystycznych czerpiących z energii społecznego buntu. Łączymy artystów, badaczy i aktywistów społecznych, wierząc, że to w ich działaniach podejmowane są tematy kluczowe dla rozwoju demokracji, które w obszarze oficjalnej polityki od lat spychane były na margines.

Kontekstem dla prac Forum Przyszłości Kultury będą teksty zamówione u wybitnych humanistów, a także rozpoczęty kilka tygodni temu cykl debat organizowanych w całej Polsce.

Forum Przyszłości Kultury 2017
Od 18 do 19 listopada 2017 roku
Teatr Powszechny w Warszawie

Dodaj komentarz