• 2017-11-16

Piotr Wojtasik – Tribute to Akwarium

Zdobywca czterech Fryderyków – Piotr Wojtasik, po kilkuletniej przerwie nagrał kolejny autorski album, który ukazał się 7 listopada. Zawarty na nim materiał jest w pewnym sensie podsumowaniem wieloletnich doświadczeń zdobytych na światowych scenach z udziałem wybitnych artystów.

Piotr Wojtasik, „Tribute to Akwarium” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Piotr Wojtasik, „Tribute to Akwarium” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Projekt “Tribute to Akwarium” jest oparty głównie na polskich wykonawcach (młodego i średniego pokolenia). Stanowi rodzaj pięcioczęściowej suity stylistycznie oscylującej wokół współczesnego neo-bopu z wyraźnymi wpływami muzyki etnicznej i free. Całość cechuje duża ekspresja i swoboda wykonania z jednoczesnym utrzymaniem kompozycyjno-aranżacyjnego charakteru dzieła.

Album poświęcony jest legendarnemu klubowi jazzowemu Akwarium, który funkcjonował w latach 1977-2000 w Warszawie. Na jego scenie prezentowano muzykę najwyższej próby, był miejscem spotkań wybitnych polskich artystów. Upamiętnienie tych wydarzeń jest również okazją do złożenia hołdu wszystkim polskim mistrzom jazzu, od których przez dziesięciolecia uczyliśmy się i czerpaliśmy wzorce – mówi Piotr Wojtasik.

Lider zaprosił do współpracy: Sebastiana Sołdrzyńskiego (trąbka, flugelhorn), Igora Pietraszewskiego (shakuhachi, pungi, whistle), Viktora Tótha (saksofon altowy, okaryna) Marcina Kaletkę (saksofon tenorowy), Leszka Możdżera (keyboards, Fender Rhodes Piano), Marka Kądzielę (gitara), Dominika Wanię (fortepian), Dariusza Oleszkiewicza (kontrabas), Erica Allena (perkusja), Jakuba Miarczyńskiego (instrumenty perkusyjne), w utworze Stay in Time of Freedom śpiewają: Anna Maria Mbayo, Magdalena Zawartko.

Piotr Wojtasik, Tribute to Akwarium
Premiera: 7 listopada 2017 roku
Wydawca: indygo records

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR