Sztuka książki: współpraca autora i projektanta

22 listopada w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie w ramach projektu Sztuka książki odbędzie się spotkanie z Edgarem Bąkiem i Joanną Olech, którzy opowiedzą o współpracy autora i projektanta.

Grafika cyklu „Sztuka książki” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Grafika cyklu „Sztuka książki” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Edgar Bąk i Joanna Olech w nawiązaniu do wspólnych doświadczeń opowiedzą o poszukiwaniu najlepszego modelu współpracy, odmiennym sposobie patrzenia na publikację: grafika, autora, marketingowca i redaktora, a także o trudnym procesie negocjacji, które między sobą prowadzą.

Edgar Bąk na co dzień zajmuje się tworzeniem komunikacji wizualnej, projektuje czasopisma, strony internetowe i plakaty. Ukończył z wyróżnieniem Wydział Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych (dyplom w pracowni Lecha Majewskiego w 2006 roku). Współpracuje z instytucjami kultury, między innymi Centrum Sinfonia Varsovia, Muzeum Sztuki w Łodzi, Instytutem Adama Mickiewicza, BWA Wrocław i Nowym Teatrem w Warszawie. Laureat wielu krajowych i międzynarodowych nagród graficznych, w tym Society of Publication Designers New York Merit Award 2012, dwóch złotych, jednego srebrnego i czterech brązowych medali Klubu Twórców Reklamy oraz Złotej Chimery 2009.

Joanna Olech z wykształcenia jest graficzką, a praktycznie autorką książek dla dzieci i młodzieży. Pisze również artykuły o literaturze dziecięcej do „Tygodnika Powszechnego”, „Rzeczpospolitej”, „Nowych Książek” i „Gazety Wyborczej”. Od 2007 roku zasiada w zarządzie Sekcji Polskiej International Board on Books for Young People (IBBY). Jest też współautorką podręczników PWN do języka polskiego dla gimnazjalistów.

Sztuka książki: współpraca autora i projektanta
22 listopada o godzinie 17.00
Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR