• 2017-11-15

Imagine w ramach Polish Cinema for Begginers

Już w najbliższy czwartek we Wrocławiu za sprawą Polish Cinema for Beginners przeniesiemy się do Portugalii. Kolejnym filmem, który zaprezentowany zostanie w Kinie Nowe Horyzonty podczas 9. sezonu przeglądu, będzie osadzone w Lizbonie Imagine w reżyserii Andrzeja Jakimowskiego. W pokazie udział weźmie autor muzyki do filmu – Tomasz Gąssowski.

„Imagine” Andrzej Jakimowski (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Imagine”, reż. Andrzej Jakimowski (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Charyzmatyczny instruktor niewidomych, Ian (angielski aktor Edward Hogg), przybywa do Lizbony, by uczyć mieszkańców ośrodka dla ociemniałych techniki echolokacji – omijania przeszkód dzięki zjawisku echa akustycznego, pozwalającego na swobodne poruszanie bez użycia wzroku. Szybko staje się idolem mieszkających w murach szkoły niewidomych dzieciaków, budzi także zainteresowanie pięknej Evy (Alexandra Maria Lara). Pojawia się jednak wątpliwość: czy Ian jest mesjaszem czy szarlatanem? Pomaga rozbudzać nadzieje i mierzyć się z rzeczywistością czy wystawia wychowanków na niebezpieczeństwo?

Powstały w międzynarodowej koprodukcji trzeci film Andrzeja Jakimowskiego – jednego z najbardziej cenionych na świecie polskich autorów o wyrazistym, skupionym stylu – stawia pytania natury egzystencjalnej i tworzy magiczny portret portugalskiej stolicy. Premiera Imagine odbyła się na festiwalu w Toronto, następnie nagrodzono go za reżyserię na Warszawskim Festiwalu Filmowym.

Gościem specjalnym będzie Tomasz Gąssowski – muzyk, kompozytor, producent muzyczny i filmowy, członek Polskiej Akademii Filmowej. Blisko współpracuje z Andrzejem Jakimowskim, którego filmy koprodukuje i pisze do nich muzykę. Tytuły, takie jak Zmruż oczy (2003), Sztuczki (2007) oraz Imagine (2012), były wielokrotnie nagradzane w Polsce i na świecie. Zajmuje się także reżyserią – jego krótkometrażowy Baraż (2016), wyprodukowany przez Studio Munka, nagrodzony został podczas tegorocznego festiwalu Transatlantyk w Łodzi.

Imagine, reż. Andrzej Jakimowski
16 listopada 2017
Kino Nowe Horyzonty, Wrocław

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR