• 2017-11-14

Miłość w czasach selfie – Serce miłości

Serce miłościw reżyserii Łukasza Rondudy to fascynujący portret jednej z najbardziej oryginalnych par polskiej sceny artystycznej: performera Wojtka Bąkowskiego oraz poetki i artystki Zuzanny Bartoszek. Na ekranie, w wybitnych kreacjach aktorskich: Jacek Poniedziałek i Justyna Wasilewska. Jak wygląda niekonwencjonalny związek w czasach selfie? Premiera filmu odbędzie się już 1 grudnia.

„Serce miłości”, reż. Łukasz Ronduda (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Serce miłości”, reż. Łukasz Ronduda (źródło: materiały prasowe organizatora)

Miłość doskonała. Istnieje? Nie istnieje? Polska, początek XXI wieku. Artystka wymykająca się zaszufladkowaniu i eksperymentujący muzyk. Dwójka outsiderów, których bardzo wiele ze sobą łączy. Androgyniczni, szczupli, bez włosów, często ubrani w identyczne uniseksy – wyglądają jak męska i żeńska wersja tej samej osoby. Ich stan zakochania przypomina perwersyjną wersję narcyzmu, bo, patrząc na kochanka, patrzą na własne odbicie. W ich relacji miłość przenika się ze sztuką. Intymnym wyznaniom i gestom nadana zostaje artystyczna forma. I odwrotnie – sztuka jest ich sposobem na życie emocjonalne. Żyją w stworzonym przez siebie świecie, w którym mogą wszystko projektować i kontrolować. Wszystko, oprócz własnych emocji. Serce miłości w reżyserii Łukasza Rondudy to fascynujący portret jednej z najbardziej oryginalnych par polskiej sceny artystycznej: performera Wojtka Bąkowskiego oraz poetki i artystki Zuzanny Bartoszek. Na ekranie, w wybitnych kreacjach aktorskich: Jacek Poniedziałek i Justyna Wasilewska.

Serce miłości porusza i jako opowieść o związku dwóch osobowości, zarazem organicznie złączonych i szukających prześwitów indywidualizmu – i jako symboliczna opowieść o współczesności. – Paweł Felis, Gazeta Wyborcza

Łukasz Ronduda, pisarz, scenarzysta, reżyser, kurator. W swojej działalności skupia się na styku sztuki współczesnej i kina. Kurator Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Badacz i znawca filmu eksperymentalnego. Absolwent programu reżyserskiego i scenariuszowego w Szkole Wajdy. Pomysłodawca nagrody filmowej PISF i MSN na produkcję filmu fabularnego dla artysty z pola sztuk wizualnych.

Jeśli tacy są artyści mieszkający w Warszawie, a Serce miłości to efekt ich wspólnej pracy, to znaczy że polską sztukę i film eksperymentalny czeka świetlana – choć nieco też ponura – przyszłość. – Roberto Oggiano, Cineuropa

Serce Miłości, reż. Łukasz Ronduda
Premiera 1 grudnia 2017 roku
Gutek Film

Dodaj komentarz