• 2017-11-14

Superbohaterowie na start!

Koło czasu zatoczyło pełen obrót i oto już po raz dwunasty do Warszawy zawitają opowiadacze z różnych stron świata, by opowiadać i wyśpiewywać swoje historie na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Opowiadania zorganizowanym w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

12. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Opowiadania Superbohaterowie (źródło: materiały prasowe organizatora)

12. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Opowiadania Superbohaterowie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Opowiadacze z Fracji, Izraela, Iranu, Grecji, Niemiec, Norwegii i Polski porwą widzów festiwalu na statek opowieści, który wypłynie na spotkanie takich bohaterów jak: postacie z apokryfów Nowego Testamentu, Don Kichot i Sancho Pansa, Królowie Artur i Priam, Konrad Wallenrod i Kazimierz Deyna…

W tym roku głównym wątkiem festiwalu będą opowieści o superbohaterach. Opowiadacze, każdy na swój sposób, będą szukali odpowiedzi na pytanie: Kim oni są? Kto tak naprawdę zasługuje dziś na miano superbohatera?

Tradycyjne opowieści, zwłaszcza nurt epicki, przynoszą powtarzalne wzory: heroizm jest w nich tożsamy z siłą, ostatecznie bohaterami są tylko zwycięzcy. Tyle się już o nich mówiło, że nie trzeba do tego wracać. W dobrze znanych opowieściach szukamy innych głosów  Może heroizm nie jest czynem, tylko zaniechaniem, może nie jest gestem, ale opuszczeniem ręki, może nie podjęciem wyzwania, ale odmową? Może na koniec okaże się, że nie ma większego zwycięstwa, niż przegrać najlepiej i to jest akurat to, co nam się wszystkim uda? – mówi Dyrektor Artystyczna Festiwalu Małgorzata Litwinowicz.

Więcej o Festiwalu Sztuki Opowiadania Superbohaterowie można przeczytać w artykule na stronach serwisu Wydarzenia.o.pl.

12. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Opowiadania Superbohaterowie
Od 15 do 19 listopada 2017 roku
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie
Organizator: Stowarzyszenie Grupa Studnia O.

Dodaj komentarz