Ewa Solarz i polski dizajn w pigułce w Kielcach

17 listopada w Instytucie Dizajnu w Kielcach odbędzie się spotkanie autorskie z Ewą Solarz oraz kielecka premiera książki Ilustrowany elementarz polskiego dizajnu, czyli 100 projektów narysowanych przez 25 ilustratorów.

(źródło: materiały prasowe organizatora)

(źródło: materiały prasowe organizatora)

Książka ukazuje 100 lat polskiego dizajnu, 100 projektów, 100 niezwykłych historii, 100 ilustracji.

Młodszy czytelnik odkryje, jak wyglądał świat rodziców i dziadków, kto wpadł na pomysł Ptasiego Mleczka i kiedy zaprojektowano jacht Omega. Dowie się też, co przetrwało próbę czasu i towarzyszy nam do dziś, a co spotkać można już tylko w muzeach.

Dorosły czytelnik odnajdzie w tej książce wspomnienia z młodości: wystane w kolejce relaksy, zapach sklepu Pewex, prywatki z gramofonem bambino i wycieczki na rowerze Wigry.

W książce Ilustrowany elementarz polskiego dizajnu przeszłość łączy się z teraźniejszością, pokazując dorobek polskiego wzornictwa przez osiągnięcia współczesnej polskiej grafiki.

Ewa Solarz jest kuratorką wystaw i autorką książek dla dzieci D.E.S.I.G.N. (Wydawnictwo Dwie Siostry), Ilustrowany elementarz polskiego dizajnu i Ilustrowany elementarz dizajnu (Wytwórnia), Pan Nowoczesny (Muzeum Miasta Gdyni). Przez wiele lat pracowała jako dziennikarka i redaktor naczelna w magazynach i serwisach wnętrzarskich. Dziś zajmuje się popularyzacją polskiego dizajnu w kraju i zagranicą.

Kielecka premiera książki Ilustrowany elementarz polskiego dizajnu, czyli 100 projektów narysowanych przez 25 ilustratorów i spotkanie z Ewą Solarz
17 listopada o godzinie 17.00
Instytut Dizajnu w Kielcach

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR