• 2017-11-13

Kapela Hanki Wójciak zapowiada nową płytę

Ja to pierwszy singiel zapowiadający kolejny autorski album Kapeli Hanki Wójciak, który ukaże się 14 listopada. To utwór wyróżniający się na płycie-energiczny, z mocnym bitem i skandowanymi słowami. Płyta ukaże się nakładem nowego wydawnictwa – Kompanii Muzycznej Las.

Kapela Hanki Wójciak, fot. Michał Zięba (źródło: materiały prasowe)

Kapela Hanki Wójciak, fot. Michał Zięba (źródło: materiały prasowe)

Utwór Ja Kapeli Hanki Wójciak zapowiada drugą płytę zespołu, która ukaże się już 14 listopada. Wydawcą płyty jest Kompania Muzyczna Las, która albumem Kapeli inauguruje swoją muzyczną działalność.

Ja to zdecydowanie najszybsza i najbardziej zadziorna piosenka na płycie. Z przymrużeniem oka próbujemy się w niej rozprawić ze stereotypami związanymi z płcią, wiekiem, z tym co wypada, a co nie. Na tle całej płyty wyróżnia się wyraźnym bitem, śmiałymi słowami, tanecznością. Myślę, że ma w sobie potencjał, aby przegonić jesienne smutki. – mówi liderka zespołu, Hanka Wójciak.

Skład zespołu:

Hanka Wójciak – śpiew, słowa
Tomasz Czaderski – instrumenty perkusyjne
Jacek Długosz – gitara
Mateusz Frankiewicz – kontrabas
Tomasz Pawlak – skrzypce
Andrzej Zagajewski – mandola
Gościnnie: Michał Pamuła – perkusja

Ci, który kojarzą Hankę tylko z góralszczyzną i muzyką około-etniczną mogą być mocno zaskoczeni. Klip z elementami animacji, którego akcja toczy się na boisku piłkarskim, stworzyła Jagna Firek.

Kapela Hanki Wójciak, Ja
Premiera: 14 listopada 2017 roku
Kompania Muzyczna Las

1 komentarz do artykułu “Kapela Hanki Wójciak zapowiada nową płytę”

  1. Alicja

    Cześć. Widzę, ze piszecie o nowym teledysku Kapeli Hanki Wójciak – JA, a wstawiacie klip Do Syta z poprzedniej płyty… coś tu sie nie zgadza…

Dodaj komentarz