• 2017-11-13

Julia Pietrucha gościem specjalnym Anity Lipnickiej!

Poznaliśmy wszystkich gości specjalnych listopadowego koncertu Anity Lipnickiej & The Hats w Stodole! Oprócz Tomka Makowieckiego, Ralpha Kaminskiego oraz Fismolla na scenie pojawi się także Julia Pietrucha! Wydarzenie odbędzie się 17 listopada, w dniu premiery najnowszego albumu Anity Lipnickiej Miód i dym.

Anita Lipnicka and the hats (źródło: materiały prasowe organizatora)

Anita Lipnicka & The Hats (źródło: materiały prasowe organizatora)

Julia Pietrucha zasłynęła jako aktorka serialowa i filmowa. W kwietniu 2016 roku samodzielnie wydała swój debiutancki album Parsley zainspirowany kilkumiesięczną podróżą po Azji. Płyta zawiera 15 autorskich piosenek w balladowym klimacie pop, z elementami folku i kojącymi dźwiękami ukulele.

Cały pierwszy nakład został błyskawicznie wyprzedany, a tytuł znalazł się pośród najpopularniejszych w serwisie iTunes. Sam album spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem krytyki i został scharakteryzowany jako zaskakujący i porywający. Następstwem udanego debiutu było zaproszenie na Open’er Festival, gdzie pierwsz koncert Artystki z entuzjazmem przyjęła ponad tysięczna publiczność. W kolejnych tygodniach singiel On My Own, promujący płytę Parsley na stałe zagościł na Liście Przebojów Programu 3 Polskiego Radia. Akademia Muzyczna Trójki uhonorowała także Julię swoją najważniejszą coroczną statuetką, Mateuszem 2016 w kategorii Muzyka Rozrywkowa – Debiut, za „unikatową wrażliwość i udowodnienie sobie i światu, że można inaczej”.

Po zagraniu kilku koncertów Julia ruszyła jesienią 2016 oraz wiosną 2017 w regularne klubowe trasy koncertowe, które okazały się być ogromnym sukcesem. Do dziś, niewiele ponad rok po premierze Julia samodzielnie, wyłącznie za pośrednictwem swojej strony internetowej sprzedała ponad 8000 płyt, jej utwory cieszą się ogromną popularnością w serwisach cyfrowych.

Anita Lipnicka & The hats, Julia Pietrucha
17 listopada 2017 roku
Stodoła, Warszawa

Dodaj komentarz