Günther Vogt: Plac jako element kultury miasta

12 listopada w Warszawie odbędzie się wykład Günthera Vogta, cenionego w Europie architekta krajobrazu. Tematem prelekcji będzie Plac jako element kultury miasta.

prof. Vogt (źródło: materiały prasowe)

prof. Vogt (źródło: materiały prasowe)

Zaledwie kilka dni po ogłoszeniu wyników konkursu na zagospodarowanie placu Centralnego w Warszawie, gościem festiwalu Warszawa w Budowie będzie Günther Vogt – wybitny architekt krajobrazu, profesor ETH Zurich, projektant znakomitych przestrzeni publicznych wokół Tate Modern w Londynie i stadionu Allianz Arena w Monachium.

Profesor Vogt miał już okazję zmierzyć się z problematyką placu Defilad. W 2010 roku zaprezentował w Warszawie makietę otoczenia przyszłego gmachu Muzeum i proponowaną koncepcję urządzenia pomniejszonego placu. Opowiadał wówczas o swojej fascynacji możliwościami, jakie stwarza dla architektów krajobrazu planowane zagospodarowanie otoczenia Pałacu Kultury.

Podczas tegorocznego wykładu, Günther Vogt opowie o przestrzeni publicznej placów miejskich jako elemencie kultury miasta, swój wykład ilustrując przykładami projektów zrealizowanych przez pracownię Vogt Landschaftsarchitekten. Spotkanie będzie też okazją, aby zapytać profesora, jak ocenia zorganizowany konkurs na zagospodarowanie placu Defilad i czy wśród prac konkursowych ma swojego faworyta.

Wykład Günthera Vogta Plac jako element kultury miasta
12 listopada o godzinie 15.00
Cafe Kulturalna (PKiN), Warszawa

Dodaj komentarz