Fi:Re Film Restoration Summit

Wędrujący festiwal i kolekcja filmów Martin Scorsese prezentuje: arcydzieła polskiego kina, światowe tournée Dekalogu Kieślowskiego 30 lat po prapremierze czy kolejne zmartwychwstania przedwojennych blockbusterów – wiele było w ostatnich latach spektakularnych sukcesów polskiej rekonstrukcji filmowej.

Fi:Re Film Restoration Summit (źródło: materiały organizatora)

Fi:Re Film Restoration Summit (źródło: materiały organizatora)

W konferencji, odbywającej się w dniach od 9 do 10 listopada, weźmie udział czołówka specjalistów od cyfrowej rekonstrukcji i digitalizacji dzieł filmowych z Polski, Włoch, Francji, Niemiec, Czech, Szwecji, Izraela czy USA, operatorów, producentów, ekspertów rekonstrukcji dźwięku, a także dyrektorów najważniejszych festiwali prezentujących filmową klasykę. Dwa dni debat o dobrych praktykach, najistotniejszych wyzwaniach i przełomowych technologiach zwieńczy premiera najnowszego zrekonstruowanego arcydzieła.

Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce na rozmowę o rekonstrukcji niż Warszawa. Nie tylko ze względu na działających tu operatorów, kolorystów czy producentów, ale i kontekst przestrzeni: miasto niemal całkowicie zniszczone podczas wojny, a następnie odtworzone z gruzów. Podczas odbudowy trzeba było odpowiedzieć sobie na wiele pytań podobnych do tych, jakie stają przed rekonstruktorami filmów: czy odbudowywać perfekcyjnie? Czy poprawiać błędy oryginalnych budowniczych i urbanistów? Jakie ślady zniszczeń pozostawić, a jakie zniwelować?

Organizatorem konferencji jest Polski Instytut Sztuki Filmowej. Obrady odbywać się będą po polsku i angielsku, z tłumaczeniem symultanicznym. Rejestracja na konferencję odbywa się za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie konferencji.

Fi:Re Film Restoration Summit
Od 9 do 10 listopada 2017 roku
Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR