Gil Peñalosa poda przepis na ulicę Krupniczą w Krakowie

14 listopada w Zet Pe Te w Krakowie odbędzie się spotkanie pt. Przepis na ulicę Krupniczą, którego gościem będzie Gil Peñalosa.

(źródło: materiały prasowe organizatora)

(źródło: materiały prasowe organizatora)

Rozmowy o ulicy Krupniczej trwają od wielu miesięcy. To ważne miejsce w mieście, o czym świadczy zainteresowanie mieszkańców, aktywistów, przedsiębiorców i inwestorów. Wizyta Gila Peñalosy w Krakowie jest znakomitą okazją, żeby wrócić do tej dyskusji w nowym kontekście. Organizatorzy – ze względu na unikalne doświadczenie gościa – poproszą o wskazówki, jak ulicę ulicę Krupnicą uczynić przestrzenią przyjazną wszystkim użytkownikom.

Gil Peñalosa jest ekspertem w zakresie zarządzania przestrzenią miejską, współtwórcą zmian urbanistycznych w Bogocie i założycielem organizacji 8-80 Cities, która pomaga w tworzeniu miast zaprojektowanych dla osób w wieku od 8 do 80 lat.

W spotkaniu wezmą również udział: Piotr Kempf z Zarządu Zieleni Miejskiej, Łukasz Franek z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu, Agata Bloswick z inicjatywy aDaSie, Natalia Nazim z projektu Zielona Krupnicza, Łukasz Maślona ze Stowarzyszenia Funkcja Miasto oraz Paweł Jaworski z Fundacji Napraw Sobie Miasto, który poprowadzi rozmowę.

Przepis na ulicę Krupniczą. Spotkanie z Gilem Peñalosą.
14 listopada o godzinie 17.00
Zet Pe Te, Kraków

Dodaj komentarz