Andrzej Dudek-Dürer – podsumowanie

Galeria Foto-Gen we Wrocławiu zaprasza na wystawę wybranych prac Andrzeja Dudka-Dürera. Wystawa zrealizowana jest w ramach obchodów 70-lecia Związku Polskich Artystów Fotografików.

„Autoukrzyżowanie”, 1973, performance w Galerii Jednej Osoby, Wrocław, fotografia  (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Autoukrzyżowanie”, 1973, performance w Galerii Jednej Osoby, Wrocław, fotografia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa będzie przeglądem podstawowej problematyki i sposobów wyrazu obecnych w całej twórczości Andrzeja Dudka-Dürera, od połowy lat 60. XX wieku do chwili obecnej. Uwzględnione będą przede wszystkim prace zrealizowane w różnych formach techniki fotograficznej, ale także grafiki, prace wideo i nagrania dźwiękowe.

Naczelną i wieloznaczną kategorią jest tutaj „czas” , którego rozumienie determinuje różne przejawy rzeczywistości. W trzech kolejnych pomieszczeniach galerii pokazane będą w pierwszej kolejności realizacje z lat 60. i 70., następnie z lat 80. i 90., oraz powstałe po 2000 r. Bardzo bogata formalnie oraz ilościowo twórczość artysty zostanie przedstawiona w skondensowanej formie, poprzez wybór motywów i problemów najbardziej dla niego charakterystycznych i wyrażanych w zmieniający się sposób poprzez aktualnie dostępne środki techniczne.[...]

Kurator: Adam Sobota

Andrzej Dudek-Dürer. Czas
Od 10 listopada do 2 grudnia 2017 roku
Wernisaż 9 listopada 2017 roku, godz. 18.00
Finisaż i prezentacja performance multimedialnego: 1 grudnia 2017 roku, godz 20.00
Galeria Foto-Gen we Wrocławiu

Dodaj komentarz