• 2017-11-04

Top Design Award 2018 – konkurs na najlepiej zaprojektowany produkt

Dobrze zaprojektowane, funkcjonalne, ergonomiczne i w ciekawej formie – takie są produkty nagrodzone w dotychczasowych konkursach Top Design Award. Podczas jubileuszowej edycji Arena Design, która odbędzie się w dniach od 6 do 9 marca 2018 roku jury wybierze kolejnych laureatów. Na zgłoszenia konkursowe organizatorzy czekają do 30 listopada.

Arena Design, Home Decor, Meble Polska 2017, fot. fotobueno (źródło: materiały prasowe organizatora)

Arena Design, Home Decor, Meble Polska 2017, fot. fotobueno (źródło: materiały prasowe organizatora)

Już po raz dziesiąty na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się Arena Design – projekt, którego celem jest promocja i upowszechnianie nowych rozwiązań wzorniczych producentów i projektantów, pogłębienie wiedzy o designie wśród przedsiębiorców, a także wskazanie potrzeby współpracy producenta i projektanta, pozwalającej osiągnąć wysoką pozycję na rynku międzynarodowym.

Stałym elementem wydarzenia jest konkurs Top Design Award, w ramach którego jury wybiera i nagradza produkty wyróżniające się pod względem wzornictwa, jakości wykonania oraz funkcjonalności produktów, spełniających normy współczesnego wzornictwa przemysłowego, a także zaspokajających oczekiwania rynku międzynarodowego i tym samym jego ostatecznych odbiorców.

W ciągu 10 lat znakiem Top Design Award odznaczono ponad 60 produktów. Do końca listopada można aplikować do kolejnej edycji konkursu.

Produkty można zgłosić w 16 kategoriach tematycznych. Mogą to być produkty istniejące na rynku nie dłużej niż dwa lata albo takie, które zostaną wprowadzone do produkcji w roku 2018 – mówi dyrektor projektu Małgorzata Czubak. – Obserwujemy dynamiczny rozwój branży. Producenci coraz chętniej współpracują z projektantami, a w efekcie klienci otrzymują produkt wyróżniający się pod wieloma względami: wzorniczo, funkcjonalnie i ergonomicznie.

Wśród dotychczasowych laureatów konkursu znalazły się m.in. takie marki jak: Noti, Franke, Vzór, Marmite, Profim, Celfast, Marbet, Fakro, Hansgrohe, Grohe Polska, Marmorin, Meble Vox, Paged, Schattdecor, Sitag czy Zelmer.

Szczegółowe informacje dot. konkursu znajdują się na stronie Arena Design.

Top Design Award 2018
Zgłoszenia do 30 listopada
Arena Design
Od 6 do 9 marca 2018 roku
Międzynarodowe Targi Poznańskie

Dodaj komentarz